Creative MuVo V200 – MuVo s novou tváří.

Autor: Karel Fuksa (%6b%61%72%65%6c%2e%66%75%6b%73%61%40%72%65%70%72%6f%2e%63%7a), Téma: Přenosné audio
Vydáno dne 04. 05. 2005 (20795 přečtení)
Creative svojí řadu přehrávačů MuVo pěkně rozšířilo. Nové jsou varianty Slim, Sport a V200. My vám nabízíme recenzi poslední z nich. MuVo V200 je zajímavé i svojí velice nízkou cenou.

MuVo V200 je přehrávač s podobnou koncepcí jako klasické MuVo, anebo nedávno recenzované MuVo TX.

V200 byla předmětem naší poslední soutěže, k testování jsme dostali přístroj totožný, až na čtyřnásobnou kapacitu paměti.

 

 

Přístroj se od obyčejného MuVa liší přísně pravoúhlými tvary a elegantním bílým designem. Povrch bílého plastu je lesklý, tělo při kroucení trochu povrzává. Všechny části do sebe i přes složitou konstrukci zapadají a lícují spolu na jedničku. Kvalitou se tento přístroj může pouze chlubit.

Rozmístění ovládacích prvků je totožné s MuVem TX, tedy tlačítko play/pause/on/off, dvě na boční straně pro redukci hlasitosti a jeden třísměrný joystick. Vedle poměrně malého, ale perfektně čitelného, modře podsvíceného displeje, se nachází mikrofon.

 

 

Přehrávání MP3 je velice jednoduché. Po zapnutí player sám začne přehrávat skladbu, kde jste minule skončili. Naklápěním joysticku můžete skočit na předchozí či následující skladbu. Stisknutím skočíte o menu, kde vám přístroj nabídne procházení složek, mód přehrávání a nastavení přednastaveného ekvalizéru (dispozici i jedna vlastní předvolba volitelná pěti pásmy).

Další funkcí přehrávače je diktafon. Dispozici k němu nemáte krom mazání nahrávek žádná nastavení. Nahrávání probíhá do formátu wav o bitratu 32 kbps. Kvalita je dostačující.

Nesmím zapomenout na integrovaný FM tuner. Byla by to škoda. Je velice kvalitní  -  citlivý. Umožňuje nahrávání rovněž do formátu wav, tentokrát do 128 kbps, Windows mi však hlásili 129 kbps. Samozřejmost je autoscan i ukládání do paměti. Při slabém signálu se automaticky přepne režim přehrávání na MONO, manuálně nastavit nejde.

MuVo V200 lze použít také jako Mass storage device – přístroj se pro Win ME a novějšími zahlásí jako přenosný pevný disk i bez ovladačů. Lze pak přenášet i nehudební soubory. USB 2.0 je samozřejmostí.

 

 

S playerem dostanete kvalitní pouzdro se sponou na opasek. Při vytahování ale může dojít celkem lehce k oddělení dvou částí playeru. Přiložená je i jedna AAA baterie, na kterou player vydrží hrát až 16hodin, CD s ovladači pro Win98 a starší, manuál a velice kvalitní (i zvukově) a vzhledná pecková sluchátka ve světlém provedení. Dobu přehrávání mohu potvrdit. Usnout v 9 večer s plně nabitým přehrávačem a vzbudit se v 10 ráno se dvěmi čárkami za tří na grafu výdrže je dobrý výkon.

 

 

Creative na českém trhu nabízí tolik přehrávačů, že si konkurují i sami navzájem. Pokud se vám tedy nějaké MuVo líbí, je celkem jedno, zda koupíte V200, TX nebo třeba Slim. Záleží víceméně na vkusu. V200 je velice elegantní, malé, disponuje všemi funkcemi, které jsou dnes standardem, skvělou vysouvací koncepcí, díky které můžete mít jediným vysunutím plnohodnotný flashdisk. Kvalita výstupu je bez debat, zvuk je živý, jasný a čitelný ve všech hlasitostech, nechybí mu ani dostatek basů.

Cena u nás je k dnešnímu datu (4.5. 2005) 1 979,- za 256 MB verzi bez DPH.