Sharkoon Majestic 5.1 – kino na cesty

Autor: Karel Fuksa (%6b%61%72%65%6c%2e%66%75%6b%73%61%40%72%65%70%72%6f%2e%63%7a), Téma: Sluchátka
Vydáno dne 10. 05. 2006 (13288 přečtení)
Po skladných Dynamic 5.1 zde máme větší model sluchátek, podporující prostorový zvuk. Opět mají odjímatelný mikrofon. Provedení je tentokrát ještě o řád luxusnější.

Provedení.

 

Sluchátka jsou čistě uzavřeného typu, do jednoho sluchadla se vám schová celé ucho. Těsnící hmota je velice měkká a příjemná, přítlak je ale snad trochu veliký a po hodině až dvou cítíte otlačeniny. Když si hlavovým mostem seřídíte velikost na větší, zase kloužou, padají a nedosedají pod uchem. Sluchátka, která jsem měl možnost testovat, byla nová, myslím si, že se trochu vytlačí, ještě změknou a problém se částečně sám eliminuje.

U modelu Dynamic jsem si trochu stěžoval na složitou konstrukci. Tentokrát je to o hodně lepší. Klouby jsou jen 4, což je běžné. Z matného metalického plastu máte dojem luxusu a kvality.

 

 

Celý přístroj, včetně boxu zvukové karty je opravdu luxusní, vše lícuje a dosedá. Jedinou výjimkou byl mikrofon na nacvaknutí. Je možné, že jsem měl špatný kousek, nicméně tyčka, na které je membrána mikrofonu upevněna bylo očividně špatně vylisována. Nic, na co by nestačil ostrý nožík a 30 vteřin, nicméně u úplně nového produktu…

 

 

 

3D v praxi

 

Majestic 5.1 jsem opět zkoušel na Counter Striku, tentokrát ale i na Wolfensteinu Enemy Territory. V obou hrách jsem „prostor v hlavě“ poznal naprosto ihned a hrálo se mi opravdu lépe. Cítil jsem se více součástí bitevního pole, respektive mapy a měl jsem větší přehled o týmu vojáků, kteří mě následovali. V Counterstriku jsem běžícího teroristu, anebo výstřely dokázal lokalizovat také o mnoho lépe.

 

 

Když jsem si ve WinAmpu pouštěl svou oblíbenou hudbu, zaznamenal jsem oproti Dynamic 5.1 znatelný rozdíl. A to především v přednesu basů. Holt, konstrukce doznala změn a s ní i projev v hluboko-tónových částech skladeb. Basy byly opravdu hluboké a přesvědčivé. Stále však zůstal neduh s chybějícími výškami. Nejsou tak přesně lokalizovatelné, ty nejvyšší navíc úplně chybí. Pokud ale zůstaneme u hodnocení jako PC sluchátek, není to tak hrozné. Kupoval-li bych si Majestic 5.1 z veliké části i na poslech hudby, asi by mě to štvalo.

 

 

Hráči her pozor!

 

Tohle může být to, co hledáte. Vy ostatní zůstaňte v klidu. Hrajete-li rádi počítačové hry a myslíte to s nimi vážně, špatně neuděláte. Za cenu 1 877,- s DPH dostanete fajn sluchátka i s odpovídající zvukovou kartou a mikrofonem. Na LANparty budete dobře odizolováni od okolí, střelba bude znít přesvědčivě a uslyšte každý krok. Majestic 5.1 poslech hudby rozhodně nevylučují, kvůli němu bych ale sáhl ke sluchátkům klasické koncepce se dvěma měniči, ne s osmi.