Philips SHE265 – levná pecková sluchátka

Autor: Michal Těhník (%6d%69%63%68%61%6c%2e%74%65%68%6e%69%6b%40%72%65%70%72%6f%2e%63%7a), Téma: Sluchátka
Vydáno dne 16. 04. 2006 (2006 přečtení)
Kromě high-end pecek SBC HN060 jsme od Philipsu dostali zapůjčené ještě jedny, standardní špuntová sluchátka. SHE265 by mohla být lacinou volbou pro nenáročné uživatele, kteří koukají po nižších modelech KOSSu nebo Sennheiseru.

Provedení a design:

 

Na rozdíl od minule recenzovaných link SBC HN060 link jsou tyto pecky klasického provedení do uší. Jsou střední velikosti, měl jsem možnost porovnat je velikostí se Sennheiser MX350, lidem s menšíma ušima by mohla připadat nepohodlná.

265tky považuji za tvarově netradiční, jsou nesymetrická. Přívodní kabel je veden přesně podle tvaru ucha, co se týče egronomie, musím jen chválit. Tyto „lentilky“ od Philips není problém používat s molitánky, nebo bez nich. Jejich povrch je z gumy, bez molitánků pecky vůbec nekloužou.

Vzhledově si myslím, že nikoho neurazí. Nejsou nijak agresivně designované, černé provedení je nenápadné. Díky asymetričnosti nelze zaměnit pravé a levé, v uchu ihned poznáte, že jste si nasadili špatnou pecku.

 

 

Příslušenství:

 

Krom houbiček dostanete i naviják na kabel. Lépe řečeno přenosný box. Navíjení kabelu je poměrně obtížné. Nejdříve musíte pecky zaklapnout pod průhledné víčko a následně oběma rukama otáčet proti sobě, abyste kabel navinuli a nezašmodrchali. Zapomeňte na navíjení jedním prstem.

 

 

 

Zvukové kvality:

 

SHE 265 jsem testoval ihned po sluchovodových SBC HN060, které jsou pro srovnání svými mimořádnými kvalitami výborné. Oproti nim je klasický levný model od Philipsu zvukově méně bohatý. Basová stránka z veliké části chybí, výrobcem udávané hodnoty frekvenčního rozsahu 12 – 22 000 Hz jsou vskutku teoretické. Středy jsou interpretovány obstojně, hlas zpěváka je oproti originálu velmi věrný. Výšky víceméně šustí, je těžké hledat mezi jednotlivými vysokými tóny hmatatelnější rozdíl. Co bych ale naopak pochválil je schopnost „vtáhnout“ posluchače do poslechu. Je tak mimo jiné docíleno průzvučným otvorem na každé pecce, který vyrovnává přetlak za membránou a minimalizuje parazitní zvuky. SHE 265 umí v tichém prostředí navodit pocit, že sedíte uprostřed zvuku. V hlučnějším už to tak slavné není, pecky nejsou až tak těsné k uchu.

Kvalitami projevu bych SHE 265 zařadil někam do nižšího mainstreamu, díky veliké potlačenosti basového projevu by nemusely uspokojit posluchače, který má jinak běžně doma u PC 5.1 sestavu a ve svých MP3 si užívá přemíry basů ze subwooferu.

 

 

 

Závěr:

 

Philips SHE265 jsou z hlediska trhu poměrně nevýrazná pecková sluchátka, můžete si koupit i o něco dražší provedení, který se liší pouze přítomností šoupátka pro regulaci hlasitosti. Ve prospěch sluchátek hovoří nízká cena – 180 Kč s DPH, a také dobrá výbava – přenosný box. Nejste-li moc nároční a chcete pouze sluchátka k přenosnému MP3 playeru, není důvod SHE 265 nezvolit. Pokud jste se v této charakteristice nenašli, investujte více peněz do lepšího modelu.