Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  8 cm hudby - A-Max NAPA
  Vydáno dne 01. 03. 2003 (3030 přečtení)

  Na českém trhu můžete sehnat dva zajímavé přehrávače na 8 cm média. Oba dva jsem měl tu možnost recenzovat. A-Max NAPA a Verbatim MP3/8 cm CD player. I když si přečtete recenzi na dva přístroje, nepřečtete si dvojrecenzi. NAPA a Verbatim je totiž jeden a ten samý výrobek, prodávaný pod jedním označením.  Hned po vybalení z krabice jsem dostal pověstný první dojem, ke smůle Verbatimu bohužel špatný. Přehrávač je mnohem větší, než by jste čekali. Konstruktéři si asi řekli, že to co ušetří na průměru CD, mohou zase vyplácat jinde. MP3-man má tvar čtverce, úhlopříčně měří 13 cm. Jedna jeho strana pak měří 10 cm. To se mi, vzhledem k faktu, že některé 12 cm CD MP3 přehrávače na trhu mají také průměr 13 cm, zdá opravdu moc.
  Design je dle mého názoru zcela průměrný, neoplývá žádnými hi-tech tvary. Celý přístroj je vyroben z lehkých plastů, což přispělo k příjemné hmotnosti 145 g. Na druhou stranu je přístroj materiálně ošizen kde jen to jde. Když vkládáte CD, máte pocit, jako by se měla dvířka co chvíli ulomit. K jejich otevírání bych také ještě jednu výtku. Zaseklo se mi. Po promazání bylo vše v pořádku, ale je třeba zcela nový přístroj promazávat?
  Dálkové ovládání je příjemně malé, rozmístění jeho prvků je logické a pohodlné. Až na klip. Když si chcete dálkové ovládání někam připnout, musíte se tak jako tak palcem opřít o některé tlačítko, abyste sponu stiskli. Najdete na něm všechny ovládací prvky jako na samotném těle přístroje, až na jednu věc - tlačítko power. Škoda, při vypínání musíte přehrávač lovit v kapse, anebo počkat 2 minuty, než se přístroj vypne sám. Co tedy na dálkovém ovládání najdete: Play/pause, stop, prev, next tlačítka, regulaci hlasitosti, tlačítko pro měnění režimu (random, random all, skip track, skip album, intro scan), tlačítko pro změnu přednastavené úrovně exkvalizéru (všechny kromě normálního nastavení jsou na zvukově dosti špatné), tlačítko pro zablokování kláves a displej o rozměrech 3,5 * 1 cm. Displej není podsvícen a dočtete se z něho režim přehrávání, nastavení ekvalizeru, stav baterie ve třech krocích a ID3 informace. V dálkovém ovládání je také největší rozdíl mezi NAPOU a Verbatimem. NAPA je celkově hůře provedená. Tlačítka hrkají, jsou z fialového plastu a ani zpracování přístroje není na jedničku. Pokud ještě v něčí nabídce najdete Verbatim a jste rozhodnuti o nákupu, ujišťuji vás, že s Verbatimem budete spokojenější.
  Přístroj podporuje ID3 tagy, tedy informace o albu, interpretovi a podobně. Když není ID3 text zapsaný v MP3, displej zobrazí název souboru a album - složku, ve kterém je soubor na CD vypálen. Mechanika bez problémů přehrává jak CD-R, tak i CD-RW disky. Velikým lákadlem je hodnota antishock paměti. Pro přehrávání audio cd je to 160 sec. Kámen úrazu je však v 480 sec veliké paměti pro přehrávání MP3. 480 sec odpovídá 8 MB interní paměti.. Při přehrávání je MP3 vždy načtena do této paměti, poté se motorek otáčení CD zastaví a skladba je přehrávána z paměti-nekonečný antishock. ALE, jakmile skončí vašich načtených 8 MB, přístroj začne načítat data znovu a zde již antishock neexistuje. A to si nepřejte cítit, slyšet, anebo dokonce neslyšet co to udělá, když se přístroj při načítání zaklepe moc. Okamžitě ztratí stopu, začne vibrovat, přestane hrát a musíte ho nechat absolutně v klidu, aby stopu našel. A v tom nejhorším případě už se stopy ani nedohledá a nezbývá než restart přístroje. Tento postup přehrávání je docela běžný, nechápu ale errory typu nenalezení stopy. Při běžné chůzi se ničeho takového nedočkáte, běh ze schodů však znamená smrt.
  V krabičce kromě přístroje dále najdete zátylková sluchátka, zřejmě OEM (podle potisku Verbatim), jinak pohodlná. Dále nabíječku/adaptér (nabíjení s ní je nastaveno na pomalý režim, dle manuálu tedy 7 hodin), manuál, baterie a dálkové ovládání. Potěšila by jistě nějaká média na zkoušku. I když v jistém e-shopu jsem četl, že k NAPA je jedno médium přibaleno. Na závěr upozorním na nejtmavější snímek ve fotogalerii pod textem. Nevím, ale to, že zrezivějí kuličky přidržující CD uvnitř asi normální není...


  Celkově, i přes kritický tón mé recenze budete s NAPOU/Verbatimem spokojeni. Ale jen do té doby, než zjistíte, že přehrávač s vlastní pamětí má stejně něco do sebe. Verbatim jsem sám vlastnil, vím o čem mluvím ;-). Budete si cenit především pořizovací ceny (v současné době asi 2500,- bez DPH), kapacity 200 MB na 8 cm médiích, kompatibility s CD-RW a dálkového ovládání.
  nakonec několik technických parametrů:
  Formáty: CD-DA, MP3
  Datová média: 8 cm CD, CD-R, CD-RW
  Vyrovnávací paměť pro CD: 160 s
  Vyrovnávací paměť pro MP3: 480 s
  Datový tok: 32-320 Kb/s
  VBR: ano
  ID3 tagy: ano
  Režimy přehrávání: introscan, random, repeat (one, album, all)
  Programování: 32 skladeb
  Ekvalizér: ano
  Dálkové ovládání: ano
  Line-out výstup: ano
  Napájení: 2x AAA akumulátor, AC adaptér
  Akumulátory v sadě: ano
  Doba hraní : 5 h
  Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz Hz
  Odstup signálu a šumu: >90 dB
  Harmonické zkreslení: <0,1 % %
  Výstupní výkon: >5 mW na 32 ?
  š. 100 mm
  v. 100 mm
  h. 25 mm
  Hmotnost: 145 g

   

   

  Informace o článku:

  Článek: 8 cm hudby - A-Max NAPA
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 01. 03. 2003
  Počet přečtení: 3030
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  cheap jerseys wholesale here. v4n2a5acsguckb2013-10-25 18:54:35
  nIPUcrPzvlShtxulZmRPmnhdTziqTeCGu2015-01-24 19:03:11
  zJrOxJNIv1ullnEfb4V2016-05-31 11:36:10


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama