Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Zase USB paměť?
  Vydáno dne 22. 02. 2003 (2028 přečtení)

  Ale kdepak, máme tady další miniaturní MP3 přehrávač, který můžeme mimo jiné používat i jako USB paměť k přenosu souborů mezi počítači. Přístroj nese označení MP-304 a dodává se s pamětí o velikosti 64 MB nebo 128 MB.  Poslední dobou se výrobci snaží vyrábět co možná nejmenší přístroje s kterými můžeme přehrávat hudbu ve formátu MP3 a některé je možné také použít třeba jako disk, který se snadno připojí k počítači přes USB rozhraní a jednoduše se na něj přehrají soubory. Tyto zařízení se nemusí ani instalovat, proto je velmi jednoduché je využít na přenos nevelkých souborů z jednoho počítače na druhý.


  Toto vše dovede i přehrávač s označením MP-304, který vyrostl do rozměrů 95 x 32 x 21 mm a jeho hmotnost se vyšplhala na pouhých 44g. Jak už jsem naznačil na začátku článku, přístroj se připojuje k počítači přes USB rozhraní verze 1.1, ale jeho nevýhodou je, že musíte pro něj nainstalovat ovladače, které najdete na přiloženém mini CD. Mimo ovladače najdete na CD ještě přehrávač a program Digital Audio Manager, který slouží ke kopírování hudby nebo dat mezi PC a přehrávačem. Program komunikuje s uživatelem jen v angličtině, ale podle mého názoru není potřebná skoro žádná její znalost, protože program má velmi jednoduché ovládání a i kdyby někdo stejně nevěděl jak na to, tak soubory může kopírovat přímo ve Windows, přístroj se bude jevit jako další disk. I majitelé Windows XP si budou muset nainstalovat ovladače protože ani tato nová platforma ho nepodporuje. Kapacita paměti je 64 nebo 128 MB. Při volbě 64 MB modelu do paměti nahrajete asi 1 hodinu hudby o datovém toku 128 kb/s. Informace o přehrávané skladbě se zobrazují na modře podsvíceném displeji, dále zde najdete grafický ukazatel hlasitosti a stavu baterie. V menu si můžete zvolit ekvalizér a vybrat si jednu z voleb jako je například jazz, rock, pop atd. Další výhodou je zabudovaný mikrofon díky němuž přehrávač plní také roli diktafonu. O napájení se stará jedna AAA baterie, která vydrží okolo 12 hodin provozu. Mimo souborů MP3 můžete také přehrávat WMA (Windows Media Audio). Díky poutku můžete přehrávač i nosit na krku.

  Závěrem bych jen řekl, že je to velice zajímavá „hračka“. Velmi se mi líbí využití diktafonu, ale docela mě zklamala instalace ovladačů, což ale není tak veliký nedostatek.
  Informace o článku:

  Článek: Zase USB paměť?
  Autor:   Jan Neškudla
  Vydáno dne 22. 02. 2003
  Počet přečtení: 2028
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  ZQuKNNZnfiCoHoLPsnicUzZs2010-07-10 23:17:24
  WWJkzTxglQVwpDHFqnlCAOShWQvfOUM2015-01-22 13:50:04
  4kzftjElpILEixQIzBHPS2016-05-31 08:16:09


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama