Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Paměť nebo přehrávač?
  Vydáno dne 08. 03. 2003 (2743 přečtení)

  Na českém trhu se již dlouho pohybuje MuVo společnosti Creative. MuVo jako první přišel jednoduchým připojením do USB slotu i bez spojovacího kabelu. Tato varianta rozšířila variabilitu a zároveň umožnila používat MP3 přehrávač doslova jako USB disk. MuVo trpí ale mnoha nedostatky. Mezi tu na první pohled viditelnou chybu patří absence displeje. WMG UMD 128 displej nabízí a s ním spoustu dalších užitečných funkcí.  Ke startu připravit!

      Po vybalení z úhledné krabičky a prostudování návodu k použití jsem MP3 přehrávač zasunul do USB slotu. Pod Windows XP proběhla instalace zařízení naprosto bez problémů a v "Tento počítač" mi přibil další pevný disk. Stejně bezproblémově proběhlo i zkopírování MP3/WMA skladeb na 128 MB integrovanou paměť. Pro lepší představu, 128 MB se rovná 30ti až 35ti běžným 2:30-4minutovým skladbám. Ač přenos i jeho průběh byly maximálně pohodlné, je nutno podotknout, že šířka umělohmotného "límce" kolem USB slotu je příliš veliká, než aby se dalo říct, že WMG je kompatibilní s jakoukoli case. Máte-li, například jako já, vyvedeny USB do předního panelu case, mohlo by se stát, že do USB slotu přehrávač nezastrčíte. Pro takový případ je s přehrávačem dodáván USB prodlužovací kabel. Ten se bude velmi hodit, máte-li USB pouze na zadní straně case, která je naneštěstí zasunuta pod stolem. Jako druhý a poslední nedostatek shledávám kvalitu krytky USB zástrčky na přehrávači. Nedostatek je designového rázu. Krytka je plastová a pokovená. Je z jiného materiálu než přehrávač, mohl by k němu lépe dosedat, anebo by mohla mít alespoň stejně příjemný povrch.
  Hudba je nahrána. Zapnu tedy přehrávač tlačítkem play. Velice mě překvapilo krásné zelenomodré podsvícení displeje svojí
  rovnoměrností. Ještě více však skvělé rozlišení displeje. I přes jeho relativně malý rozměr je skvěle čitelný a zobrazí veliké množství
  informací. Na hlavní obrazovce se dozvíte kolikátou z kolika skladeb posloucháte, jaký je její formát, ID3tag, popřípadě její název a stav
  baterie.

  Menu a funkce

  Do menu se dostanete stiskem tlačítka, které funguje podobně jako JOG DIAL u telefonů Sony (rolování na dvě strany + potvrzení), v
  režimu přehrávání slouží pro next-prev přeskakování skladeb a při podržení skladnou přetáčí.
  V menu naleznete 7 položek. Menu nastavení podsvícení (0-20sec), nastavení jednoho z pěti přednastavených ekvalizérových hodnot, nastavení funkce repeat(vše, repeat ve složce a procházení začátků písniček), dále možnost přímého smazání souboru a vstup do menu s informací o integrované paměti. Poslední ještě nezmíněnou položkou je vstup do menu RECORDING. WMG UMD 128 může sloužit i jako digitální diktafon. Citlivost mikrofonu je výborná. tak výborná, že je slyšet každé vydechnutí a šustot. Tomu ale lze předejít vhodným umístění přehrávače. Vím, že do toho nemám konstruktérům co mluvit, ale jistě by nebylo tak neproveditelné a nákladné umístit před mikrofon usměrňovací kousek molitanu. Zvukový záznam probíhá do formátu WAW, pro představu, půlminuta záznamu hlasu zabere ca. 110 - 120 kb v paměti. Nabízí se vám možnost smazat nahrávku přímo v přehrávači. Přesun WAW nahrávky pak není vůbec složitý, jednoduše drag&drop soubor přetáhnete, stejně jako u uploadování souborů do playeru. Jistě zajímavou funkcí je A-B opakování. A-B opakování slouží k učení se textu písně. Jednoduše si nastavíte místo A ve skladbě a stejně tak místo B. WMG pak bude pasáž A-B stále opakovat až do deaktivace funkce stisknutím tlačítka.


  Ovládání

  Ovládání je až na jednu mouchu skvělé. Již zmíněné multifunkční, stejně jako A-B a play tlačítka jsou výborně vyřešená.
  Onou mouchou je však nastavování hlasitosti. Na první pohled bezvadně umístěné otočné kolečko se však stalo ihned po prvním doteku nejslabší částí výrobku. Otáčení je s ním je těžké, klade nelineární odpor a kus, který se mi dostal do ruky jej měl již jaksi vyviklané a běžně nepoužitelné. Hlasitost je nastavitelná v tolika krocích, že se mi je nepodařilo spočítat, protože menu nastavování zhaslo vždy dříve, než se mi to povedlo. Nakonec jsem si ho musel vyfotografovat :) Takže 32.


  Zkušenosti

  WMG UMD 128 je designově velice zdařilý (až na již zmíněnou krytku).Má příjemně matný povrch, který se zdá odolným proti ošoupání. Šoupací ovládání HOLD - ochrana proti nechtěnému stisknutí tlačítek v kapse je velice užitečné, neboť multifunkční MODE tlačítko je poměrně lehce stisknutelné i bez vašeho přičinění. Zdířka sluchátek (3,5 mm jack) je naprosto nelogicky umístěná z dolní strany. To nahrává použití přikládaných, ale i jiných sluchátek s konektorem "fajfka" - zahnutým pod úhlem 90 stupňů. S nimi jde kabel pěkně podél přehrávače ven z kapsy. Ale při použití sluchátek s hrotovým, tzn. nezahnutým konektorem budete mít v kapse nepříjemný ostrý předmět.Mimořádnou vlastností WMG UMD 128 jsou sluchátka. Je to paradoxní, ale už jenom kvůli nim bych si přehrávač koupil. Není to ani jejich kvalitou, ani designem. Mají zcela jedinečnou koncepci. Je těžké vysvětlit princip, proto se raději podívejte na obrázek.

   


   


  MP3store nám k testu poskytlo ještě jedna sluchátka. Jako volitelné příslušenství je můžete mít za cenu 290 ,- Kč Jsou výjimečná díky jinému parametru, než první zmíněná. Jejich izolací je sice také provázek, nicméně tím nejzajímavějším je integrované rádio. Na kabelu se nachází malá konzole s tlačítkem power, scan, reset, přepínačem dvou úrovní hlasitosti a slotem pro baterii. Integrované mini rádio má překvapivě dobrý zvuk a super citlivost na signál. Paradoxně však lépe funguje samotné, než s připojeným přehrávačem. Když je přehrávač připojený, citlivost na signál klesne. Na druhou stranu je potom rádio napájeno i z playeru. To ale stejně netrvá dlouho - vše se pro něj tváří, jako by nic nedělal a tak se automaticky vypne. S přístrojem je kromě sluchátek, manuálu a USB kabelu dodáváno i CD s ovladači a software pro přenos souborů a formátování paměti, molitanové ochrany sluchátek a jedna AAA baterie.  Závěr:

  Nošení WMG UMD 128 na krku mě naprosto uchvátilo. Díky hmotnosti 35 g bez baterie přehrávač skoro necítíte. Trochy mě zkazil dojem ošklivý plastový kryt slotu USB a kolečko zesilování, které se nakonec trochu umoudřilo(jen na jednu stranu:). Třeba by se při běžném používání rozhýbalo i na druhou. Za příjemnou cenu dostanete opravdu kvalitní přístroj, který se sebe svojí velikostí, kapacitou a jednoduchostí udělá výborného společníka.  WMG UMD 128 zapůjčil internetový obchod www.mp3store.cz.


  parametry:


  rádiosluchátka:
  napájení: 2°3V DC
  8mA<|<11mA
  87.5 - 108 MHZ FM

  přehrávač:
  velikost paměti: 128MB
  kroků při zesilování: 32
  Displej: 96-26 pixelů
  velikost: 94*32*21 mm
  SNR - 90dB
  Výstupní frekvence: 20Hx - 20kHz
  formát nahrávání: ADPCM
  bitrate: 30kbps - 256 kbps
  formáty: MP3 a WMA
   

   

  Informace o článku:

  Článek: Paměť nebo přehrávač?
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 08. 03. 2003
  Počet přečtení: 2743
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  TbgJpEtVSLIfqVmAaHbQAuBH2010-07-10 11:24:13
  nTCdqUQIoeNiqnSpZXuunlQuoh2013-01-15 04:41:46
  iDXYJveNsdItEQvHEhx2015-01-22 20:58:56
  t9h4n3iW2TI93ylJEsis2016-05-14 12:33:43


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama