Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Recenze Creative MuVo 128MB
  Vydáno dne 22. 03. 2003 (3220 přečtení)

  Dva v jednom, to je slogan napsaný na krabici s MuVem. Naráží na fakt, že přístroj můžete použít jak pro poslech hudebních souborů, tak i pro přenos libovolných dat. Máte tedy k dispozici MP3 (a WMA) přehrávač a také USB flash disk.  Lidé z Creative přišli se zajímavou myšlenkou, jak ozvláštnit dnes již dosti početnou rodinku přehrávačů s pevnou pamětí. Rozdělili přístroj na dvě části, na vlastní paměť s ovládacími prvky a část s baterií. Obě části se do sebe zasouvají a jsou spojeny prostřednictvím USB konektoru. Paměťový modul je osazen samcem a připojuje se k baterii nebo k PC. To má své výhody ale i nevýhody. Pokud máte PC skříň vybavenou USB výstupy na předním panelu, budete maximálně spokojeni. Prostě jen rozdělíte MuVo a zasunete do USB slotu. Zvládne i malé děcko. Menší potíž nastává v případě, kdy máte USB porty vyvedeny na zadní straně počítače. Ohýbat se pod stůl není příliš příjemné, lze to ovšem jednoduše a elegantně vyřešit dokoupením USB prodlužovacího kabelu za pár korun. Bateriová část má tmavě modrou barvu s metalickým povrchem, druhá část je bílá se stříbrnými ovládacími prvky. Celkově je MuVo maximálně zjednodušeno pro zvýšení komfortu obsluhy. To se asi nebude líbit hračičkům, každopádně to skvěle zjednodušuje ovládání. Posuďte sami, na přístroji je pouze 6 tlačítek: play/pause, vpřed, vzad, přidávání, ubírání hlasitosti a tlačítko pro výběr režimu reprodukce. Přístroj se zapíná i vypíná přidržením play asi po 2 vteřiny. Než přístroj pustíte, je nutno ho nejdříve naládovat duševní potravou (ne, knihy nemyslím, i když je to v digitální podobě možné). Stačí zasunout do USB konektoru, a pokud máte nějaký rozumný software i HW, tak stačí jen počkat až se nainstalují ovladače (Windowsovské, CD není až na některé případy potřeba). Po instalaci se objeví nová jednotka s kapacitou 128MB (ve skutečnosti je to díky formátování o trochu méně ca. 122MB), se kterou můžete zacházet úplně stejně jako s trošku větší a rychlejší disketou. Lze libovolně kopírovat a mazat soubory třeba pomocí průzkumníka pro Windows.  To je obrovská výhoda oproti některým starším přehrávačům, které vyžadují pro transport souborů vlastní program. Přenos je realizován přes USB 1.1 a plné zaplnění paměti trvá asi 6 minut.

  Po nahrání hudby (lze použít MP3 nebo WMA) zacvaknete dohromady obě části, připojíte sluchátka, stisknete play a lehce se zděsíte. To kvůli kvalitě zvuku, je totiž dost špatná. Mají to na svědomí přiložená sluchátka, z vlastní produkce Creative. Při prvních tónech jsem myslel, že poslouchám rozhlas (no zas taková hrůza to není :-). Je to škoda, protože jinak jsou sluchátka poměrně pěkná i ergonomická. Naštěstí je lze vyměnit za lepší, v mém případě jsem použil Koss Sporta Pro. S nimi je zvuk už bez výhrad a je závislý hlavně na použitém zdrojovém souboru. Vaše MP3 soubory mohou dosahovat kvality až 320 kb/s, a mohou být i s proměnným datovým tokem - VBR. Ovládání je, jak už jsem napsal, velice jednoduché. Co je ale mínus, je absence displeje, na druhou stranu si nemusíte lámat hlavu zda přístroj zvládá ID3 tagy. Další nevýhodou je absence funkce resume. To znamená, že po každém zapnutí přístroje začíná reprodukce od začátku, v pořadí, v jakém jste soubory do paměti uložili. Totálně chybí také programování skladeb. K dispozici je pouze opakování skladby a určitého úseku.

  Signalizace stavu baterie se děje prostřednictvím poblikávající diody v případě blížícího se konce. V příslušenství k MuVu dostanete i poutko na krk, které je možná trošku naddimenzované na těch 28g (+baterie).

  MuVo je designově velmi povedené, zvláště oddělování jednotlivých částí je zajímavé a poměrně praktické. Škoda jen absence displeje, některých pokročilejších funkcí a také mrzké kvality sluchátek (to ale není problém jen MuVa ale téměř všech přenosných přehrávačů). Na druhou stranu tento přehrávač nevyžaduje od obsluhy téměř žádné usilí, a lze ho jednoduše ovládat i po hmatu. Jednoduchost obsluhy a nulová náchylnost k otřesům téměř vybízí k používání MuVa například při joggingu, jízdě na kole nebo třeba pádu ze schodů :-).

   

  Podporované formáty

  MPEG Audio Layer 3 (MP3)
  Windows Media Audio (WMA)

  Napájení

  1 x AAA

  Doba přehrávání

  Až 12 hodin

  Rozměry Š x V x H

  73 x 35 x 16 mm

  Hmotnost

  28g bez baterie

  Kapacita paměti

  128MB

  Frekvenční rozsah

  20Hz-20kHz

  Poměr signál/šum

  >90 dB

  Odstup L/P kanál

  >55 dB

  Výkon zesilovače

  5-7 mW

  Harmonické zkreslení

  <0.05%

  Informace o článku:

  Článek: Recenze Creative MuVo 128MB
  Autor:   Zdeněk Kopta
  Vydáno dne 22. 03. 2003
  Počet přečtení: 3220
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  LshSYgQANiGtAAJmgbHtQQO2012-01-27 08:39:06
  rVtvvWBOhjZedRUsZXCimrSX2013-01-15 03:42:20
  ZQPzaDeKiVLcRKveSKjPKa2015-02-15 20:52:27
  iSQeyk5BZtdUClxlMfK2016-05-14 12:32:02
  pzUysDfzqOQske6fUHEd2017-01-04 07:54:51


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama