Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Daisy technologies Photo Clip 2100
  Vydáno dne 29. 04. 2003 (4035 přečtení)

  Multifunkční zařízení jsou stále více oblíbená. Proč nosit po kapsách více zařízení, když vám stačí jedno? Fotoaparát Photo Clip v sobě spojuje funkce MP3 přehrávače, kamery, diktafonu a fotoaparátu.  Digitální fotoaparát PhotoClip je dílem společnosti Daisy Technologies, známé dosud především svými mp3 přehrávači MUSIC PEN a DIVA. Že se u Daisy technologies zabývají primárně MP3many je vidět už jenom z toho, že jej zabudovali i do PhotoClipu.

  Nevšední Design.


  Při pohledu z přední strany si nemůžete nevšimnout vystouplého objektivu. Leckdo by mohl mínit, že jde o optický zoom. Ve skutečnosti jde o otočný přepínač MAKRO a normálního režimu. Design PhotoClipu je zcela podřízen funkčnosti. Vyčnívající hledáček usnadňuje použití s brýlemi. Baterie jsou v přístroji umístěny tak, aby byly přesně v míste uchopení a umožnili co nejlepší stabilitu – omezili klepání rukou. Na zadní straně je umístěn displej o úhlopříčce 3,8 cm, otočný přepínač režimů a základní ovládací prvky.


  Photoclip je do ČR dodáván pouze ve stříbrno-fialovém barevném provedení.

  Pořizujeme optický záznam.  Otočný regulátor vám umožňuje vybrat si tři způsoby, kterými situaci můžete zachytit. Kromě klasického fotografování umožňuje Photoclip i režim kamera – záznam obrazu společně se zvukem. Posledním režimem je fotosekvence.  Fotografování:  Po prvním seznámení s přístrojem jsem se rozhodl pořídit pár zkušebních fotografií. Můžete si je prohlédnout dole pod článkem. Sami posuďte kvalitu snímků při popsaných situacích.  PhotoClip je na první pohled digiťák nižší třídy. Takové přístroje se uplatní jako společníci na výletech, při pracovních cestách a jako rodinné přístroje. I přes své určení si na sebe PhotoClip nechá poměrně dost „sáhnout.“ Po dvojitém stisknutí tlačítka DISP se dostanete do menu podrobného nastavení.

  Zde si můžete vybrat jeden ze čtyř předvolených režimů prostředí, ve kterém fotografujete + jeden automatický. Zde bych se rád pozastavil nad automatickým módem zaostřování. Velice jsem se polekal, když jsem poprvé zkoušel fotografovat v obyčejné místnosti. Při sebemenším přechodu do stínu a zpět začal displej zobrazovat psí kusy. V zásadě jde o přehnanou světlost, zobrazovanou displejem. Tu si sice lze nastavit na nižší hodnoty, ale po při přechodu zpět do stínu zase neuvidíte nic. Tento jev lze pozorovat pouze při zaměřování foceného objektu, po zaznamenání výsledek vypadá stejně úplně jinak než ho ukázal displej. V žádném ze čtyř dalších předvolených režimů jsem takové bláznění nezaznamenal. Uživateli nezbývá tedy nic jiného než si pokaždé nastavit ten svůj režim, anebo vsadit na náhodu při automatice.

  V menu nastavení fotografování dále upravíte jas, kontrast a RGB spektrum snímání, můžete si vybrat rozlišení( až 2,11 megapixelů), nastavit si osvit, kompresi, noční režim či smazat poslední vyfocený snímek.

  Mimo menu si můžete tlačítky k tomu určenými nastavit zpoždění fotografování v režimu 3, 5 a 10 sekund, blesk v režimu automatické aktivace, korekce červených očí a pevného nastavení. Dispozici je rovněž 2x digitální zoom v 5ti krocích a hlasová poznámka k snímku po stisku tlačítka REC.

  Videosekvence:  Videosekvenci začnete nahrávat stiskem vrchního tlačítka pro pořízení snímku. Stejným nahrávání také zastavíte. Menu nastavení je v zásadě stejné jako v režimu fotografování, tedy prostředí, nastavení displeje, rozlišení(320*240 a 160*120), framerate, kompresi, ozvučení videosekvence a smazat poslední zaznamenanou sekvenci.

  Fotosekvence:  Poslední mód slouží k zachycení více snímků krátce za sebou. Do vyrovnávací paměti se snímky ukládají rychle za sebou v závislosti na kompresi a rozlišení pořizovaných snímků. Maximum snímků za nejkratší časový interval dosáhnete při maximální kompresi a rozlišení 640 * 480, a to ca. 3 snímky za dvě vteřiny. Menu nastavení je shodné s předchozími popisovanými až na položky spojené výhradně s pořizováním sekvencí, což je nastavení delšího intervaly a maxima pořízených fotek ve fotosekvenci.


  Prohlížení pořízených snímků:  V tomto případě jde o obyčejné browsování pořízenými fotografiemi. Zde bych se pozastavil pouze nad možností prohlížení fotografií v televizi. Přes přiložená kabel s dvěmi cinch koncovkami na jednom, a dvěmi jack kolíky na druhém konci lze spojit PhotoClip s televizí. Musím pochválit mimořádnou bezchybnost této funkce. Nedochází k sebemenším šumům, menu se roztáhne přes celou obrazovku bez ztráty kvality. Přehrávání videosekvencí dostává takto nový rozměr, zvláště pak když připojíte cinch i do audio vstupu televize.


   Zvukové funkce:  Integrací mp3 přehrávače udělala Daisy technologies s PhotoClipu něco více než jen fotoaparát. Pokusím se opět rozepsat jednotlivé zvukové funkce:


  Diktafon:  Zde nejsou potřeba žádné dlouhé přednášky. Diktafon pořizuje záznam do formátu waw, záznam je kvalitou někde poblíž průměru, určeného ostatními mp3 přehrávači s touto funkcí. Většina neusměrněného vzduchu před mikrofonem je eliminována plastovou krycí mřížkou.


  MP3 přehrávač:

  Na úkor integrace a multifunkčnosti je bohužel vestavěný MP3 přehrávač „okleštěný“ o spoustu běžných funkcí. Vše co zůstalo je možnost prev/next přeskakování mezi stopami, 4 předvolené úrovně ekvalizéru a podpora ID3 tagů na barevném displeji. MP3 přehrávač „umí“ vzorkovací frekvenci 32, 44.1 a 48 kHz, bit rate pak 32 až 320 kbps DBR a VBR. PhotoClip má sice vestavěný reproduktor, mp3 soubory na něm poslouchat nelze.


  K samotnému přístroji jsou přibaleny baterie, manuál, CD s ovladači, USB kabel a VIDEO kabel. Navíc pak příjemné poutko, sluchátka - velice obyčejné a průměrné pecky do uší, akumulátory 1300 mAh a skvělý ochranný pytlík na PhotoClip.  Verdikt:  Jako zástupce jakékoli jiné třídy digitálních fotoaparátů, než té nejnižší by PhotoClip neuspěl. Ve své třídě se ale s rozlišením 2,11 milionů pixelů, integrovanou pamětí 16 MB a cenou pod 6 000,- bez DPH rozhodně stydět nemusí. Šlápnutí vedle v podobě automatické korekce světlosti, respektive její zobrazovaní na displeji není zase tak strašnou vadou, zvláště když to lze jednoduše obejít volbou předvoleného prostředí. Dojem napravilo skvělé balení, mp3 přehrávač a výdrž baterií (na dvě baterie AA, doporučováno více než 1300 mAh, testováno na 1500 mAh vydržel PhotoClip celý den při intenzivním fotografování, poslouchání MP3 a hraní se s nastavením, po celou dobu se zapnutým displejem).

  PhotoClip si můžete zakoupit u distributora pro Českou republiku – společnosti TN TRADE spol. s r.o. například na jejich internetovém obchodě. TN TRADE rovněž děkujeme za zapůjčení.

  Některé důležité údaje:  Sensor: CCD 2,11 MPX
  MAKRO režim do 0,15 m
  1,5' color display
  16 MB interní paměti
  rozměry: 92*34*65 mm
  hmotnost: 149 g
  funkce self timer (3, 5, 10 sec)
  digitální zoom 2x (ve čtyř krocích)
   nízká komprese, AUTO ostření
  2x dig. zoom, nízká komprese, režim slunečno

  vzdálenost ca. 1,2 m

  2x dig. zoom, nízká komprese, AUTO ostření

  vzdálenost ca. 0,5 m

  MAKRO, 1,2 x dig. zoom, nízká komprese, režim místnost

  vzdálenost ca. 15 cm

  nízká komprese, AUTO ostření
  MAKRO, 2x dig. zoom, střední komprese, AUTO ostření

  vzdálenost méně než 10 cm
  Informace o článku:

  Článek: Daisy technologies Photo Clip 2100
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 29. 04. 2003
  Počet přečtení: 4035
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  TArmsTeljglVYeFdNZwKLXupbVAnbH2010-07-10 20:28:47
  AdfYHiTQXynpsykxyrrxSOazoHpP2015-02-10 19:13:52
  eGvjNMheoIfEecwtMpmliCPdGpHHrx2015-09-01 06:53:05


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama