Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  VÁNOČNÍ MEGAPOROVNÁNÍ MP3 PŘEHRÁVAČŮ: 2. díl
  Vydáno dne 10. 12. 2003 (10382 přečtení)

  Tak co, říkáte že jste si v minulém díle nevybrali? Pokračujte čtením druhého dílu, jehož předmětem je přehled kartových mp3 přehrávačů střední a vyšší-střední třídy.  Není od věci vysvětlit, podle čeho jsme náš přehled dělili. Jinými slovy, jak jsme rozhodli, že zrovna přehrávač A patří do nižší třídy a ne do vyšší, když je funkcemi zhruba srovnatelný.
  Vybírali jsme nejen podle možností přehrávače, jako jsou funkce a parametry. Hlavním důvodem rozdělení je cenová kategorie přístroje. Druhým velmi významným faktorem je značka přístroje. Někomu to přijde možná trochu moc komerční a zaujaté, ale věřte mi, že právě výrobce přehrávače velmi ovlivní výslednou kvalitu, nehledě na to, zda jde o vlajkovou loď výrobce, anebo o výrobek pro méně majetné. Třetím bodem zařazení je design. V dnešní době jsou MP3 přehrávače nejen walkmanem, který slouží k pobavení a nic víc. Dnes je MP3man doplňkem oděvu, určuje typ člověka a některé nabízejí i další funkce, jako například hry nebo prohlížeč obrázků. Příští díl, poslední díl bude výlučně o takových přístrojích. Těch nejzajímavějších.

   

  Do přehledu přehrávačů střední a vyšší-střední třídy jsme vybrali:

  HOOP Dandy 230, iRiver iFP 180T, XClef MT-200, Pansonic SV-SD51EG-S, SAFA SR-M280F, CM-TECH CA-B200MT, Creative MuVo a Creative MuVo NX a nakonec MSI Mega Sick 1. Opět jsem uvedl pouze MP3 přehrávače se 128 MB pamětí, jelikož ji považuji za minimum, ale také standard. Většina zmíněných přehrávačů je nabízena i ve vyšších a nižších paměťových variantách.

   

   

  HOOP Dandy 230:

   

  DESIGN:   7 FUNKCE:   6 CENA:   6 BONUS:   5 CELKEM:   6
  VERDIKT: Nebýt absence podpory ID3 tagů, dostal by Dandy jistě lepší hodnocení.

  HOOP Dandy je druhým modelem značky HOOP nabízeným v ČR. Stejně jako Mino, o kterém jsem psal v prvním díle porovnání, umožňuje nahrávat přes vestavěný line-in. (+1 BONUS bod) To je velice zajímavá a u MP3manů neobvyklá funkce. Představte si, že si připojíte externí mikrofon, anebo svůj starý kazetový přehrávač a do MP3 si nahrajete jakýkoliv záznam až do délky osmi hodin. HOOP nabízí tímto nejen zábavu pasivní, ale i aktivní. Integrovaný je samozřejmě i mikrofon, takže Dandy slouží jako diktafon - délka záznamu právě 8 hodin na integrovanou 128 MB paměť. 128MB ale nekončíte. Dandy má slot na SmartMedia paměťové karty. Slot pro přídavné karty je velice důležitá věc, protože dříve, nebo později zjistíte, že každý paměť je malá. Pak máte možnost si koupit ještě 256 MB verzi Dandyho. Přístroj se ovládá příjemným ovladačem Jog&Scroll, ekvalizér, zvýraznění basů, anebo podsvícený displej je samozřejmostí.Co vás ale možná zklame je vynechaná podpora ID3 tagů Na jednom z obrázků sice můžete vidět něco, co velmi připomíná ID3 tag, nicméně jde o název skladby. Dandy umí na displeji zobrazit pouze název skladby. (-1 BONUS bod). Vše nasvědčuje také tomu, že Dandy neovládá jiný formát, nežli MP3. O kompresi WMA si můžete nechat zdát. Při rozměrech 60*60*15 mm je přístroj poměrně příjemně veliký akorát do kapsičky. Jeho výdrž je 15 hodin na jednu AAA baterii. Hmotnost je 43 g. HOOP Dandy stojí 4990,- s DPH (dle MP3STORE.cz).

   

   

  iRiver iFP 180T:

   

  DESIGN:   8 FUNKCE:   9 CENA:   8 BONUS:  6 CELKEM:   7,75
  VERDIKT: Skvělý přístroj za přijatelnou cenu. Kdyby již neměl na trhu nástupce, objevil by se až ve třetím díle našeho porovnání.Chybí mu snad jen slot pro rozšiřující karty.

  S tímto iRiverem jste se na REPRU mohli již setkat. Zabývali jsme se s ním v rozsáhle recenzi.Vyšel z ní se vztyčenou hlavou jako vítěz. iFP180T je opravdu jeden z nejlepších mp3manů na trhu. Základem jeho předností je skvělý podsvětlený displej. Nepodařilo se mi zjistit jeho rozlišení, ale věřte mi, je úžasné. Dovoluje vykreslovat naprosto plynule a přesně kmitající křivku ekvalizéru, tak jak jí znáte z Winampu. Pokud chcete další přirovnání: Ten samý displej se používá u dálkového ovládání přístrojů iMP řady (CD-MP3 přehrávače). Na dálkovém ovládání iMP řady lze hrát hru Had, známou z NOKIA mobilních telefonů. iFP toto bohužel nenabízí. Ovládání je řešeno 5ti směrným ovládacím prvkem. Zmiňovat je jednotlivě o všech funkcích je námětem pro recenzi. Tedy krátce: přednastavení ekvalizéru, balance, zvýraznění jednotlivých pásem (obdoba panelu z WinAmpu), ID3 tagy ve všech verzích, podpora MP3, WAW, OGG, ASF, WMA a dalších formátů daných upgradovatelností firmwaru, možnost přenášen nehudební data, random, shuffle, random all funkce, FM/AM tuner s možností nahrávání a paměťmi, frekvenční rozsah 20-20 000Hz, výdrž 20 hodin na jednu AA baterii. Vše dovršují přiložená sluchátka Sennheiser MX300 (+1 BONUS bod) a skvělá iRiver kvalita (vše perfektně lícuje, ani známka po neprecizním výlisku). Cena je vzhledem k parametrům přijatelná: 5290,- s DPH (dle MP3STORE.cz)

   

  XClef MT-200:

   

  DESIGN:   7 FUNKCE:   7 CENA:   8 BONUS:  6 CELKEM:   7
  VERDIKT: Skvělý přístroj za přijatelnou cenu. Kdyby již neměl na trhu nástupce, objevil by se až ve třetím díle našeho porovnání.

  Tento přístroj je na trhu již poměrně dlouho dobu. I přes to je stále velice konkurenceschopný. Hlavní předností je paměť o kapacitě 256 MB při zachování průměrné ceny. (+1 BONUS bod). Nechybí ani slot pro rozšiřující karty Smart Media. Integrovaný je mikrofon, lze provést záznam dlouhý až 68 hodin! Miniaturní jsou i rozměry - 52*56*17 mm. Napájení je zajištěno jednou AAA baterií, schopnou udržet přístroj hrát až 12 hodin. Samozřejmostí jsou ID3 tagy, možnost ukládat nehudební data, přednastavený ekvalizér v 5ti úrovních, režimy random, shuffle a random all a kompatibilita jak s PC, tak i MAC počítači. Jedna výtka nakonec, nemá upgradovatelný firmware. Přijatelná je i cena (5190,- s DPH dle MP3STORE.cz) Zajímá-li vás tento přístroj podrobně, můžete si přečíst recenzi na REPRO.cz

   

   

  Pansonic SV-SD51EG-S:

   

  DESIGN:   7 FUNKCE:   4 CENA:   4 BONUS:   4 CELKEM:   4,75
  VERDIKT: Nic moc funkce, fantastická výdrž, vysoká cena, komplikovaný přenos dat mezi PC a přehrávačem.

  Další z přístrojů, na které jste si na REPRU mohli přečíst recenzi. Přehrávač z kolekce e-wear nemá vlastní integrovanou paměť. (-1 BONUS bod) Místo toho je s ním dodávaný jedna 64 MB SecureDigital paměťová karta. Panasonic je malý přístroj a skvěle se drží v ruce. Skvěle se také ovládá. Jako hlavní ovládací prvek slouží naklápěcí páčka s možností stisknutí. Druhý BONUS bod jsem si dovolil strhnout za způsob přenosu dat z počítače do SV-SD51EG-S. MUSÍTE použít přiloženou čtečku SD karet, nebo nějakou jinou. Bohužel však nemůžete nechat kartu v přístroji a připojit jej. Podivný způsob je i přehrávání dat na kartu. V rámci ochrany autorských práv a zamezení přenosu hudby mezi počítači prostřednictvím Panasonicu si software dodávaný na CD společně s ovladači převede vaše mptrojky na vlastní podivný formát, který pak přehrává. Displej je také poměrně malý a nepřehledný. Podporuje ID3 tagy, zobrazuje také režim přehrávání. Firmware nelze aktualizovat.Za co však jeden BONUS bod musím přičíst je doba hraní. Který jiný přehrávač na jednu AAA baterii vydrží přehrávat 31 hodin!? Přístroj nemá přednastavené funkce jako takové, umí však tři speciální mody: Zvýraznění basů 1, Zvýraznění basů 2 a režim vlak. O jejich použitelnosti se dočtete v recenzi. Cena také není úplně ideální: 5530,- s DPH (MP3STORE.cz)

   

  SAFA SR-M280F:

   

  DESIGN:   7 FUNKCE:   9 CENA:   8 BONUS:   8 CELKEM:   8
  VERDIKT: Spousta nadstandardních funkcí ovlivnila vysoký počet bodů. Nejsem si jist, jestli ale tyto funkce potřebujeme(VOR, odposlech a nahrávání telefonní linky). Jinak obyčejný MP3man

  Podíváte-li se na SAFU, přijde vám na první pohled jako průměrný přehrávač, ničím extra nevýrazný. Absolutní omyl. Troufám si říct, že tenhle přehrávač je ze všech na trhu úplně nejzvláštnější svými funkcemi. Tak například, kondenzátorový mikrofon tohoto přehrávače umí sám zapnout nahrávání pomocí funkce VOR. (+1 BONUS bod) Dodávaný je také externí. Přímý audiozáznam prostřednictvím line-in, jako u HOOP přehrávačů je zde něco jako samozřejmost. Naprosto jedinečná je funkce odposlechu hovorů z pevné linky pomocí speciálního adaptéru! (+1BONUS bod). Další bonusový bod uděluji za integrovaný 70mW reproduktor. (+1 BONUS bod). Chcete-li pustit svou oblíbenou písničku kamarádovi, nemusíte mu půjčovat jedno sluchátko. Nemá cenu zmiňovat se o ID3 tazích, VKV tuneru, ukládání nehudebních dat, ekvalizéru. Jediná výtka by byla slabá výdrž AAA baterie - 9 hodin. To vše můžete mít za obvyknou cenu - 4890,- s DPH (MP3STORE.cz)

   

   

  CM-TECH CA-B200MT:

   

  DESIGN:   8 FUNKCE:   7 CENA:   8 BONUS:   5 CELKEM:   7
  VERDIKT: Pokud vás nezaujme design, tak už asi nic.

  CA-B200MT se zdá být přesně tím, za co jsem na první pohled považoval SAFU. Nic extra. Přístroj má integrovaný VKV tuner, dovoluje přenášet i nehudební data. Nesetkáte se tu s ničím novým. Podsvětlený displej, ID3 tagy, integrovaný mikrofon, 12 hodin přehrávání na jednu AAA baterii, přednastavený ekvalizér, možnost nahrávat z VKV tuneru. Přístroj může zaujmout designem, velikostí 75*20*13 a hmotností 29g. CA-B200MT stojí 4595,- s DPH (MP3STORE.cz)

   

   

  Creative MuVo NX & Creative MuVo:

   

  DESIGN:   9 FUNKCE:   6 CENA:   9 BONUS:   5 CELKEM:   7,25
  VERDIKT: Nová generace hudebního kolibříka může být kouskem vašeho stylu i příjemným společníkem.

  Creative MuVo se trhu drží jako klíště. Byl to první přehrávač, který jste zastrčili do USB, nahráli si data bez jakéhokoli kabelu a vesele poslouchali dál. Pravděpodobně pro vás nepřijde v úvahu, stojí více než jeho nástupce, který vyšel poměrně nedávno. MuVo stojí 4218 s DPH (czechcomputer.cz). Daleko více v úvahu připadá nové MuVo NX. Designem svého staršího bratra nezapře. Způsob přenášení dat do přehrávače zůstal postaru, stejně jako napájení. Do těla, za kterého se vyjme část s displejem a pamětí se vkládá AAA baterie, na kterou přehrávač vydrží hrát 9-11 hodin. Integrovaný je také mikrofon - až 8 hodin záznamu. MuVo NX nabízí zprávu souborů na přehledném modře podsvíceném displeji, který lze softwarově "otočit" o 180 stupňů, koukáte-li se na přehrávač raději z druhé strany. Z dalších funkcí stojí za zmínku automatické vypnutí nebo 5 úrovní přednastaveného ekvalizéru. MuVo NX není jen přehrávač, je to součást stylu, za tento opravdu dobře designovaný přístroj se rozhodně stydět nemusíte. Cena MuVo NX je 3964,- s DPH (czechcomputer.cz)

   

  MSI Mega Sick 1:

   

  DESIGN:   6 FUNKCE:   7 CENA:   8 BONUS:   5 CELKEM:   6,5
  VERDIKT: Kvalitní přístroj za kvalitní cenu. Nic víc, nic míň.

  Další ze zařízení 4 - in - 1. Flash disk, MP3man, FM rádio a diktafon v jednom. To znamená, že v Megasticku můžete přenášet nehudební data, můžete nahrávat jak z rádia, tak i integrovaným mikrofonem a to v samplovacích frekvencích 8000, 11025, 16000, 22050, 32000, 44100 nebo 48000 Hz. Modře podsvícený displej umí zobrazit ID3 tagy. Přístroj je napájen jednou AAA baterií. S baterií váží 40 g a jeho rozměry jsou 95,7 x 31 x 18,9 mm. Lákadlem je také cena - 3381,- s DPH (czechcomputer.cz)

   

   

  Doufám, že vás některý z dnes předvedených mp3 přehrávačů zaujal. V příštím díle se podíváme na hi-end přehrávače, kde se již předpokládá design s minimálním hodnocením 9 a očekává se cena s maximálním bodovým počtem 4 :)

  Informace o článku:

  Článek: VÁNOČNÍ MEGAPOROVNÁNÍ MP3 PŘEHRÁVAČŮ: 2. díl
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 10. 12. 2003
  Počet přečtení: 10382
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  ext micjano2005-07-06 15:52:03
     Re: ext micIxXHojCKtX2015-06-04 08:49:15
  UDcFIosuIwfIfNTGVFo7SV2011-02-20 04:23:38
     Re: UDcFIosuIwfIfNTGFmtrkXAwjYe2015-05-28 23:34:49
  gTdjQBhxAVzJCwTLkmFMGIhd2012-01-27 10:36:56
  MkvMOlVcszQwDMpmllhnCJCMVFz2015-04-02 18:01:31
  cai2015423cai20154232015-04-23 11:47:23
  XKDxjCgHKLDdHkaHmPahwFeZPwGXjbnLRMVx2015-05-21 15:19:47
  cai2015616cai20156162015-06-16 11:46:49
  xxxshijun2015-07-07 05:01:30
  yongri2015-07-13 03:26:22
  xiaojunxiaojun2015-08-07 03:55:50
  http://mag.repro.cz/comment.php?akce=new&cisloclanku=2004062901she36011152015-08-07 11:18:53
  xxxshijun2015-08-07 11:40:49
  0808maoqiuyun2015-08-08 05:14:37
  WFdObzMSriHvqUcWVmPYLNDOUzPvehs2015-09-01 18:26:41
  Re:0912maoqiuyun2015-09-12 03:49:28
  2015109caihuali2015109caihuali2015-10-09 10:39:33
  2015119caihuali2015119caihuali2015-11-09 09:17:31
  Re:dai2015-11-18 03:45:31
  asd1230maoqiuyun2015-12-30 07:26:52
  jianbin0202jianbin02022016-02-02 02:27:55
  linyuanlin1256352016-03-11 04:38:16
  xxxshijun2016-03-26 05:13:12
  2016xiaojun2016-03-31 09:46:52
  FTVTBmef8VrWrpFK2016-05-31 11:10:35
  jianbin0606jianbin06062016-06-06 10:06:09
  rVhoBGraiCVCgFmwWqZIN4aG2016-08-11 01:16:47
  meadcmeadc2017-05-25 10:03:30
  olisaquji@asdas.domailnew.com2018-03-02 14:27:23
  urosui@emm.domailnew.com2018-03-02 14:39:51
  razofaas@q.dfokamail.com2018-03-02 14:45:29
  oqijoviq@asdas.domailnew.com2018-03-02 14:48:35
  inlitizu@mail.domailnew.com2018-03-02 14:48:40
  udituzec@emm.domailnew.com2018-03-02 14:55:45
  ujobauzo@q.dfokamail.com2018-03-02 15:01:56
  uqukeso@mail.domailnew.com2018-03-02 15:04:53
  ixefwa@asas.domailnew.com2018-03-02 15:10:07
  eipotac@dsdsd.domailnew.com2018-03-02 15:16:31
  wizuwuxa@asss.mailerokdf.com2018-03-02 15:22:28
  onavay@asas.domailnew.com2018-03-02 15:26:24
  ufzuwooho@dsdsd.domailnew.com2018-03-02 15:32:45
  ughowevuc@asss.mailerokdf.com2018-03-02 15:41:31
  oxubiru@asassd.domailnew.com2018-03-03 14:31:06


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama