Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  CeBIT 2004 report
  Vydáno dne 22. 03. 2004 (4543 přečtení)

  Byli jsme na CeBITu, největším evropském veletrhu informačních technologií. Letošní ročník byl velice povedený. Snažili jsme se projít vše, co má se zaměřením REPRO magazínu něco společného. Co jsme tam viděli? Článek obsahuje na 50 fotografií.  Na letošní ročník veletrhu CeBIT jsme se vydali v pátek večer. Na místo jsme dorazili v brzkých ranních hodinách. V 9:00 jsme se vydali na výstaviště. Snažil jsem se našim čtenářům zachytit a projít všechno, co je magazínu REPRO tématicky blízké. Dle mého názoru se mi to docela povedlo, podařilo se mi za celou sobotu projít celé výstaviště - 15 krát větší než náš INVEX.
  Velmi zklamaný jsem byl ze zákazu fotografování. Celým veletrhem křižovali hlídači v uniformách po dvojicích. Bylo vidět, jak se dohadují s neposlušnými návštěvníky i sami vystavovatelé. Když už bylo vše dobře hlídané, snažil jsem se pár snímků udělat svojí Nokií 3650 a i za to jsem "schytal" mnoho naštvaných pohledů a vyslechl si japonské nadávky. Omlouvám se za kvalitu fotografií z mého telefonu, myslím si ale, že zastoupené výrobky fotografie reprezentují dobře.

   

  Co bylo k vidění?

  Začnu od nejlepšího. iRiver. I když měl tento výrobce MP3 přehrávačů stánek poměrně malý, jeho expozice byla velmi zajímavá. iRiver na CeBITu předvedl celou řadu novinek.

  iMP-900
  Tento CD-MP3 přehrávač kromě svého líbivého designu s ukousnutým horním levým rohem nabídne 100 hodin čistého přehrávacího času. Za zmínku stojí i tloušťka 13,7 milimetrů.

  iMP-700
  iMP700 je odlehčenou verzí iMP-900. Odlehčenou v tom smyslu, že je tlustší a nemá displej na dálkovém ovládání, ale na těle samotném. Výdrž nabídne 33 hodin na 2 AA baterie.

  iFP-800 & iFP-700
  Pro fanoušky flash-MP3 playerů jsou zde pokračovatelé iFP série. Na rozdíl od svých předchůdců nabídnou ještě fantastičtější dobu přehrávání - 50 hodin na jedinou AA baterii a nový fantastický design.

   

  Další vystavené exponáty iRiver snad ani nemůže myslet vážně. Nemají na trhu svým designem, ani parametry konkurenci.

  novinky iriver

   

  iFP-1100 
  iFP 1100 je pojat jako hrající šperk. 20 hodin, OEL displej, až 512 MB interní paměti, dobíjení přes USB a úchvatný design při zachování miniaturních rozměrů zaslouží obdiv.

  iFP-900
  Tento přístroj si není nepodobný řadě iFP-5x0. Kromě vylepšeného designu se může pochlubit barevným 1,2 palcovým LTPS LCD displejem. Zajímavá je i kompatibilita s OTG USB, hořčíkové zapouzdření, výdrž až 50 hodin a až 1024 MB integrované paměti.

  PMP-100 & PMC-100
  iRiver vidí, jako mnozí výrobci, budoucnost v integraci. PMP100 s 3,5 palcovým TFT-LCD diplejem, FM tunerem a 20GB integrovaným pevným diskem je koncipován jako zábavní konzole. Je libo při cestě autobusem film? Není problém. PMC100 se zase vztáhne s výdrží 5 hodin při přehrávání videa a Microsoftím operačním systémem.

  iHP-300
  Třístovka je v podstě vylepšením stávající řady iHP 100, a to především o barevný displej.

  iMP-1100 & iMP-1000
  Šok. Ani ve snu mě nenapadlo, že budoucnost je tak blízko. iMP1100 má kromě standardního přehrávání CD-MP3, audioCD i podporu videoCD. S tím už jsme se měli šanci několikrát setkat. iMP1100 nabízí však podporu DiVX s možností upgradu. Film si můžete prohlédnout na integrovaném barevném displeji, anebo přes TV-výstup na domácím kinu. Třeba :) iMP-1000 nabízí to samé, nedisponuje však integrovaným barevným displejem. Je však elegantnější a tenčí.

   iriver

  Výbornou expozicí disponoval také známý výrobce základních desek a multimédií Microstar. Prezentoval novou řadu MP3 přehrávačů. Dle mého názoru jsem měl u MSI možnost vidět hned po iRiveru druhou nejlepší expozici MP3manů.

  K vidění byly přehrávače MEGA STICK 128/256 ve dvou designových variantách, z čehož jednu v ČR neznáme.

  MEGA PLAYER 513
  35 hodin zábavy poskytující přehrávač je napájen jednou AA baterí a vestavěný navíjecí USB kabel.

  MEGA PLAYER 515
  515ka je zaměřena na mladé aktivní lidi. O tom vypovídá možnost změnit si logo na OLED displeji, který nabízí 10 grafických schémat. Jinak 15 hodin výdrže, FM tuner s pamětmi a hlasový záznamník už nijak z řady nevybočují.

  MEGA PLAYER 516
  OLED diplejem disponuje i 516ka. Zajímavý je slot na SD/MCC karty a podpora bluetooth.

  MEGA PLAYER 518
  velice podobný designem 516ce, ale s integrovaným harddiskem o kapacitách 1,5, 2 anebo 4 GB. Displej už není typu OLED, ale zato je podsvícen. zajímavá je opět podpora bluetooth a 24 hodin výdrže.

  Ostatní značky:
  Nové přehrávače byly vidět i u SONY. Vesměs šlo pouze o vylepšení stávajících modelů po designové stránce. ZALMAN na CeBITu prezentoval kromě svým chladičů i duální 5.1 zesilovač a notebookovou zvukovou kartu. Tyto dva produkty budou v dohledné době dostupné i na českém trhu. Dále se musím zmínit o stánku společnosti TechSOLO, kde bylo možné vidět kromě několik druhů 5.1 a 2.1 systémů, se zajímavě řešeným grafickým sloupcovým ekvalizérem - stoupající a klesající svítící segmenty přímo na subwooferu. Systémy domácího kina prezentovaly i ASpeed, NORTEK a I-CHINA.
  Zajímavá byla expozice společnosti PARTNER, která nabízí bluetooth headset, který je současně s mobilním telefonem propojen s mp3 přehrávačem. Nejsem si však jist praktičností, kdo dnes poslouchá MONO?
  Veliké množství mp3manů bylo k vidění i na stánku v ČR neznámé firmy DNT. Na MP3 many byl bohatý i stánek společnosti SODIFF,JMTEK NETAC, PQI, DIGIFAB, PONTIS, PUC, SAFA, HANBIT, MPIO, CMTECH anebo PROCARDEX. Jejich produkty si můžete prohlédnout ve veliké galerii pod článkem. S bližšími detaily jejich sortimentu vás budeme průběžně informovat prostřednictvím jiných článků.

  mp3many

  Technologie:
  CeBIT byl na moderní technologie a vize budoucnosti bohatý. Zajímavá byla expozice palivových článků, anebo celý pavilon 11. Rád bych ale zmínil premiéru formátu Surround MP3. Jde o vylepšený klasický formát MP3, ale o další 3 kanály. Do teď podporoval MP3 pouze stereo hudbu, další rozdělení do zadních, vrchních reproduktorů a subwooferu bylo řešeno softwarově ovladači zvukové karty, anebo přímo 5,1 systémem. Taková MP3jka pak nemá velikost o mnoho větší než obyčejná, podpora je slibovaná od internetových rádií a obchodů s hudbou, novinky.cz uvedly, že podporu připravuje i WinAMP.

  bedny

  Zhodnocení:
  CeBIT považuji za velmi potenciál-mající výstavu. Mluvilo se, že trpí stejným syndromem jako INVEX - upadání. Zatím se ukázalo, že se CeBIT spíše ustálil. Pokud uvažujete o návštěvě, doporučuji. Uvidíte nejen notoricky známé přehrávače renomovaných firem, jako na INVEXU. Seznámíte se se spoustou produktů zemí dálného východu. CeBIT není ještě zkažen taštičkáři a chamtivci. Ze všech stran budete odmítat reklamní předměty (já neodolal klíčence iRiver, která je jako dělaná na nošení iFPčka :). Nutná je znalost angličtiny, němčina je rovněž velice vítána. Veškeré soutěže a přednášky jsou v němčině. Na stáncích se ale domluvíte povětšinou i anglicky.


   

   

   

  Informace o článku:

  Článek: CeBIT 2004 report
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 22. 03. 2004
  Počet přečtení: 4543
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  2004-06-09 14:59:59


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama