Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  RedStar U-706 - recenze
  Vydáno dne 23. 04. 2004 (17319 přečtení)

  Měli jsme možnost otestovat najvyšší model dvoukanálových reproduktorů značky RedStar. Jde o dvoupásmový systém, nadchnul nás dálkovým ovládáním a nezvykle kvalitním zvukem v této kategorii.  RedStar U-706 je dvoupásmový dvoukanálový systém vhodný pro ozvučení PC, vaší televize anebo jakéhokoli přenosného zařízení, jako discman, walkman nebo MP3 player.

   

   

  Design, provedení:

  U-706 jsou vyrobené z dřevotřísky o tloušťce 8 milimetrů. Je to jediný dvoukanálový systém RedStaru, jehož oba satelity se od sebe opticky neodlišují, jediným rozdílem je vlastně přítomnost trafa v jednom ze satelitů.
  Zadní ozvučnice je k šasi reproduktoru přišroubována osmi šroubky, je do ní zapuštěn kromě cinchového nezlaceného vstupu také basreflexový náhubek. Je vyroben z umělé hmoty o tloušťce přibližně 3 milimetry. Náhubek nemá žádnou povrchovou úpravu pro usměrnění vzduchu, je hladký. Ze spodní strany je reproduktor opatřen čtyřmi pěnovými kopýtky.
  Do přední ozvučnice jsou zasazeny měniče. Dva jsou shodné, obstarávají basy a středy, jejich membrána je vyrobena ze žluté tvrzené tkaniny. Třetí, výškový reproduktor není klasický kaloťák, nýbrž piezoelektrického typu. U repro soustavy toho typu a cenové kategorie je to běžné. Membránka výškáče je tvrzená, má zlatou barvu, stejně jako středové kopulky dvou středobasových měničů. Designově vypadají měniče opravdu dobře a kvalitně. Z designového důvodu není ochranná mřížka, jejíž rámeček, potažen průzvučnou tkaninou, je z dřevotřísky, přichycena přímo k šasi reproduktoru, ale v jakémsi plastovém, poměrně lacině vypadajícím deklu. Osobně bych jej tam mít nemusel, nicméně nevadí zvukovým vlastnostem a reproduktory obecně vypadají atraktivněji.
  Veškeré ovládací prvky jsou vyvedeny externě na jakési na stojato orientované plastové krabičce. Její tovární zpracování je poměrně diskutabilní, krabička působí velmi plastovým dojmem, nicméně nikde jsem nezaznamenal nekvalitně opracovaný výlisek nebo podobný neduh. Z přední strany můžeme nelézt regulátor hlasitosti, jehož průběh je velice příjemný a plynulý. Opravdu mě jeho preciznost potěšila, oceňuji i jeho větší průměr pro citlivější regulaci.
  Nad ním můžeme nalézt otočné regulátory basů a výšek, ty už ale tak příjemné nejsou. O jejich účinnosti níže. Dole, pod regulátorem hlasitosti se nachází tlačítko power ON/OFF a stavová LED dioda. Při zapnutí je v reproduktorech slyšet odezva zesilovače. Ze zadní strany krabičky můžeme nalézt veškeré konektory, všechny jsou nezlacené. Úplně nahoře se nachází linkový vstup ze zvukové karty - jack samice. Se soustavou je dodáván i kabel s jack - samcem na straně jedné, se dvěmi cinchi - samci, na straně druhé. Hned pod konektorem pro vstup se nacházejí dva cinchové výstupní konektory, každý pro jeden kanál. Úplně dole je propojovací kabel s těžším reproduktorem, tím, který obsahuje trafo.

   

   

  Zvuková stránka:

  Hudební projev U-706 je velice přesvědčivý. Dvě pásma dokáží přeci jen lépe obsáhnout větší frekvenční šířku reprodukovaných tónů. Na tomto systému jsem zaznamenal jeden parametr, který je způsoben konstrukcí - lehkou přebasovanost. Oba dva středobasové reproduktory mají blíže k hlubší části reprodukovaného spektra a výškáč nedokáže plně obsáhnout vyšší část středů. Uvedený jev se dá spravit regulací výšek potenciometrem ještě o čtvrt kola dále, nicméně to už v některých pasážích, například ve vysokých tónech Oldfieldovy elektrické kytary zní "přepáleně."
  Vyladíte-li si vše na ekvalizéru, mají 706ky velice precizní podání hlubokých tónů, středy i výšky jsou pak také poměrně vyrovnané. Posluchač, který si libuje v hlubších tónech bude velice spokojen. Nutno podotknout že se nacházíme v cenové skupině lehce nad jeden a půl tisíce korun, takže, zvukové charakteristiky velice chválím.

   

  Závěr, zhodnocení:

  RedStar U-706 jsou velice kvalitní reproduktory s příjemně hutným, leč plošším podáním basů. Možná bych ještě vytknul nižší výkon, bedničky by možná výkonnější zesilovač snesly. Při sledování filmů na počítači si všechny ohromující scény náležitě vychutnáte. Pro poslech hudby jsou také vhodné, o hraní her a multimediálních aplikacích ani nemluvím. O zaměření pro styl se rovněž nedá hovořit, v této cenové kategorii se s ním nedá počítat. U-706 doporučuji jako vážného adepta na nákup dvoukanálového systému v cenové hranici kolem jednoho a půl tisíce korun.

   

  Produkt nám na testování zapůjčila společnost Starcom, dovážející produkty RedStar do České republiky. Tímto jí děkujeme.

   

  Název:

  REDSTAR U706

  Materiál:

  dřevotříska o síle 8mm, zvukopropustná krycí látka

  Výkon:

  800W P.M.P.O.

  Rozměry (šxvxh)mm:

  repro 160 x 330 x 220
  obalová krabice 575 x 380 x 215

  Frekvenční rozsah:

  18Hz – 20KHz

  Vstupní citlivost:

  540 mV (0db)

  Reproduktor:

  1 výškový
  2 basové

  Počet pásem:

  2

  Ovládací prvky:

  zapnutí, hlasitost, basy, výšky

  Dálkové ovládaní:

  ne

  Napájení:

  12 V / 220 V

  Délka nap. kabelu:

  1400 mm

  Délka sig. kabelu:

  1600 mm

  Rozpětí mezi repro:

  1200 mm

  Konektory:

  jack 3,5 – signálový, cinch - propojovací

  Balení:

  polyethylenová folie a kartonová krabice (2 ks v kartonu)

  Dolpňky v balení:

  CS návod, signálové kabely

  Doporučená maloobchodní cena:

  1.700,- Kč

   

   

  Informace o článku:

  Článek: RedStar U-706 - recenze
  Autor:   Pavel Beňak
  Vydáno dne 23. 04. 2004
  Počet přečtení: 17319
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:


  Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /domains1/nh228300/public/www_root/mag/comment2.php on line 33