Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Genius Home Theater 5.1 vs. Redstar U6902
  Vydáno dne 30. 06. 2004 (42038 přečtení)

  Koncepce reprosoustav 5.1 je navržena pro ideální vykreslení prostorového zvukového efektu, především ve filmech a počítačových hrách. Porovnali jsme dvě počítačové 5.1 reprosoustavy, které zaujmou nejen svojí cenou.  Prvním bojovníkem v duelu je dnes už téměř legendární reprosoustava Genius Home Theater 5.1. Výrobce si dává záležet, aby se jí neříkalo počítačová, její použití není přísně podřízeno počítači, lze jí instalovat třeba i do menšího domácího kina. Tato reprosoustava je na českém trhu již přes 4 roky, stále si drží přibližně stejnou cenu a v nejednom internetovém produktu je označována za TOP produkt, stálici trhu, anebo minimálně – nejdiskutovanější / nejprodávanější výrobek. To jsou Genius Home Theater 5.1.

  Soupeřem jim bude reprosoustava Red Star U-6902, kterou nám zapůjčilo české zastoupení RedStaru - společnost Starcom. U-6902 jsou designem podobné reprosoustavám Logitech, a to především díky velikému wooferu, umístěnému z přední strany šasi subwooferu. Jeho mřížka je rámována stříbrným rámečkem, což dává reprosoustavě agresivní vzhled.

   

   

   

   

  Vzhled: Genius Home Theater

   

  Sestavu dostanete v poměrně veliké a těžké krabici - celých 22 kg. V balení naleznete subwoofer - basový reproduktor, 2 satelity přední, 2 zadní a jeden středový. Kromě toho ještě kabeláž, dálkové ovládání, cinchové signálové kabely, jackový signálový kabel do zvukové karty, baterie a kabeláž pro propojení  subwooferu se satelity.

  Subwoofer je dominantním dílem celé sestavy. Je největší a nejtěžší. Je vyroben z lisované dýhované dřevotřísky o tloušťce 1,6 cm, za kterou se nemusí stydět kdejaké hi-fi reproduktory. Jeho hmotnost je dána také integrací zesilovače. Jeho přítomnost je znát umístěním robustního pasivního chladiče ze zadní strany. Na přední straně je umístěno kompletní ovládací rozhraní - regulace hlasitosti celkové/wooferu/předních/surroundových zadních reproduktorů, tlačítko standby módu a přepínače vstupu. Dole je pak vyústěn basreflexový nátrubek, woofer je umístěný uvnitř dřevotřískového skeletu.

  Na straně zadní jsou vidět pérové svorky pro propojení se satelity, vstupní cinchové konektory - každý kanál zvlášť, anebo trojice dvoukanálových. Dále pojistka, vypínač on/off a konektor pro propojení se zvukovou kartou. Subwoofer celkem váží deset a půl kilogramu.

  Přední satelity jsou od zadních odlišné. Jsou osazeny středovým měničem s membránou vyrobenou z tvrzeného papíru a výškovým piezoelektrickým výškovým měničem. Satelity mají ozvučnici o tloušťce 1,2 cm, na zadní straně je umístěn basreflexový otvor, stejně jako pérové svorky. Zadní satelity mají ozvučnici o stejné tloušťce, jsou ale osazeny jediným, středovýškovým měničem s papírovou membránou, ze zadní strany jsou už pouze pérové svorky.

  Středový reproduktor je osazen dvěmi středovýškovými membránami a jednou výškovou piezoelektrickou. Center lze v hudbě použít maximálně jako výškový reproduktor, při reprodukci hudby si jej příliš neužijete, je velice nevýrazný.

  Dálkové ovládání je dle mého názoru nejslabším parametrum celé sestavy. Za prvé, jsou na něm pouze 4 talčítka - mute, stand by a hlasitost nahoru/dolů. Za druhé je tak plastově provedeno, že jsem se bál pádu na zem. Funguje na 2 AAA baterie, které jsou součástí dodávky.

  Výkon subwooferu je 45 W a satelitů 15W - dle RMS normy. Celkový výkon soustavy dle normy PMPO je 3500W. Design je celkem usedlý a nevýrazný. Provedení světlého dřeva je nicméně celkem slušivé. Nenápadný háv pro veliké výkony.

   

  Vzhled: RedStar U 6902

   

  RedStary dostanete v krabici menší - rozměry soustavy jsou také celkově menší. Hmotnost je však porovnatelná. V balení naleznete podobný obsah, tedy subwoofer, 4 satelity, dálkové ovládání, manuál, baterie a propojovací kabeláž.

  Největším reproduktorem je opět reproduktor basový. Podobně jako u Geniusů jsou na něm veškeré ovládací prvky. Na rozdíl od nich se však vše ovládá tlačítky a co zrovna seřizujete a jak moc je zobrazené na dvou sedmisegmentovkách. Regulace hlasitosti probíhá po krocích. Kromě obvyklých nastavení jako úroveň hlasitosti jednotlivých dvojic reproduktorů disponují Red Star U 6902 i přednastaveným ekvalizérem. Vše co naleznete na subwooferu je také na poměrně slušném dálkovém ovládači, tedy kromě sedmisegmentovky. To je veliké +, chcete z postele stáhnout basy, aby jste nevzbudili sousedy? Není problém, nemusíte vstávat.

  Krabice subwoferu je vyrobena z dřevotřísky o tloušťce 15 milimetrů.Všechny 4 satelity jsou shodné, rozeznáte je pouze podle plechové spony pro uchycení na zeď na zadních. Jejich šasi je vyrobno z černě odýhované dřevotřísky o tloušťce 5 milimetrů. To je o poznání méně než u Geniusů. Na všech čtyřech satelitech najdete pouze jeden měnič. Je to středovýškový, poměrně malý měnič s papírovou membránou.

  Center RedStarů je menší, jsou na něm rovněž dva středovýškové měniče a jeden piezoelektrický výškový.

  RedStar U6902 jsou vzhledově zajímavější, zvláště díky umístění wooferu na přední ozvučnici pod velikou síťkou, se stříbrnou obroučkou. Tato koncepce je poměrně častá, můžeme se s ní setkat u reproduktorů Logitech, anebo Hoop. Kromě designu nemá však žádnou praktickou výhodu.

   

   

   

   

  Jak hrají?

   

  Reprosoustavu jsem propojil se zvukovou kartou Hercules Game Theater XP prostřednictvím cinchových kabelů. Zkoušel jsem hry Counter Strike: Condition Zero, NFS: underground, Mafia, Star Wars: KoTOR. Dále jsem zkoušel např. Dolby Digital a THX intra a filmy LoTR: Společenstvo prstenů, Terminator 3.

   

  Největším, na první poslech znatelným rozdílem je podání basů, respektive jejich interpretace subwooferem. U Geniusů, pokud úplně vypojíte všech 5 zbývajících kanálů, uslyšíte Subwoofer pouze hučet a nedává dohromady žádný rytmus. U RedStarů je v takovém případě stále slyšet slova písně. Z toho vyplívá, že pásmo reprodukce u Redstarů je trochu výše než u subwooferu Genius Home Theater, anebo je posunutá dělící frekvence.  Tak jako tak je to slyšet při hlubokých tónech Mika Oldfielda, anebo ve vážné hudbě. Basy u U-6902 nejsou tolik precizní a dokonale podané. Je to způsobeno o trochu větší schopností předních satelitů sestavy Genius HT vykreslit vyšší basy bez potřeby subwooferu.

  Pokud na geniusech budete chtít poslouchat hudbu, potkáte se s problémem regulace hlasitosti subwooferu. Často narazíte na přebasovanost, když budete chtít ubrat basy, zjistíte, že to už moc dobře nejde. Buď úplně, anebo skoro vůbec žádný rozdíl.

  Redstar U6902 trpí zase jiným neduhem. Nevýraznými středy. Satelity mají poměrně malou membránu a hlavně jenom jednu, takže nižší středy, ty, kam ještě nesahá pásmo subwooferu, jsou poněkud slabší a nejsou příliš slyšet. Neříkám, že se to nedá vyladit ekvalizérem, anebo nějakým z přednastavených režimů (Jazz, pop, rock,...), ale nemuselo by to být.

  V čem RedStar U6902 Genius HT naprosto překonávají je prostorové podání 3D efektů. To je tajemství 4 stejných satelitů. U Genius HT se mi stávalo, že jsem obtížně vylaďoval hranici hlasitosti předních a zadních reproduktorů, a to ještě k tomu s tím, že jsem je měl ve stejné vzdálenosti od sebe. Na Redstarech jsem jednoduše nastavil stejnou hranici a bylo po problému. Ukázalo se, že slabší rozměry centru nijak výrazně nevadí.

  U Redstarů jsem se zmínil o nižší úrovni basů. To ale neplatí ve filmech a hrách. Nástup Monstrózních scén je stejně působivý, jako na Genius HT, má výtka platila spíše pro interpretaci hudby.

   

   

   

   

  Verdikt:

   

  Obě dvě reprosoustavy stojí 3500,- i s DPH. Každá je povahově odlišná. Genius Home Theater mohu doporučit pro hudbu, anebo pro větší domácí kino, třeba pro doplnení domácí televize. Mají pro to díky většímu výkonu lepší potenciál. Redstar se svým agresivnějším designem a vynikajícím prostorovým efektem doporučuji spíše počítačovým hráčům, kteří mají při hudbě rádi trochu více basů a nepoznají, že s okny jejich obývacího pokoje neklepe 20 Hz ale 40 :) Pro použití v panelovém domě jsou obě dvě soustavy dimenzované až příliš a žádná z nich nemá výraznou chybu. Pokud se budete rozhodovat, moje doporučení je jasné. Genius pro hudbu, RedStar na hraní her. Pro filmy můžete použít docela dobře obě dvě sestavy. Dál už je to jen věc designu.

   

  Připravili jsme pro vás velice rozsáhlou galerii více než 60ti obrázků obou dvou soustav. Do třech oddělených galerií se dostanete přes následující linky.

   

   

   

  Informace o článku:

  Článek: Genius Home Theater 5.1 vs. Redstar U6902
  Autor:   Lukáš Tïto
  Vydáno dne 30. 06. 2004
  Počet přečtení: 42038
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  Tomas2004-08-23 15:13:05
     Re:nobody2004-08-31 11:12:39
     Re:Edwin2004-12-02 14:04:21
        Re: Re:FwwtgXKlOr2010-04-15 18:40:34
        Re: Re:tjSIPVTPzxtoR2014-11-17 21:10:45
     Re:XWGIGVcHNth2014-11-20 10:19:09
           Re: Re: Re:BrRIRdAw2014-11-20 21:01:35
        Re: Re:yYPSquFlMz2014-11-21 03:09:39
  cooper2004-09-02 19:47:34
     Re:TIIeOSHCGgQ2014-12-15 06:30:09
     Re:82017-06-26 00:19:51
  Super.Petr2004-10-11 17:37:39
     Re: Super.Jarda2004-10-22 20:07:12
        Re: Re: Super.nobody2004-10-26 18:29:18
           Re: Re: Re: Super.noobody2004-10-31 18:27:01
     Re: Super.uZMxrwkPnFNYVODdcJS2010-04-15 20:25:41
           Re: Re: Re: Super.YsoikuHYNIkjSDTf2014-11-17 22:57:45
        Re: Re: Super.egpzutoTeds2014-11-21 06:25:59
              Re: Re: Re: Re: Super.tIuUDvZAS2014-11-21 06:27:29
        Re: Re: Super.wpCwwbiAeIQYuE2014-11-28 19:19:24
  Kritik2004-10-18 09:22:14
     Re:QJgbTKtGfkW2010-04-15 21:57:43
     Re:cjyzDfmy2014-11-18 13:01:07
        Re: Re:GGthdUKoUDqwxE2014-11-20 01:51:50
  Jarda2004-10-22 20:19:54
     Re:nobody2004-10-26 18:35:11
        Re: Re:nobody2004-10-31 18:23:55
        Re: Re:gmZdxnoXboovB2010-04-15 20:16:44
     Re:pAZHuosKZOia2014-11-20 17:01:33
           Re: Re: Re:ohqSGTniksCUix2014-12-05 07:31:28
           Re: Re: Re:HCrIynFSLzb2015-01-12 03:34:48
  Miroslav Vejman2004-10-23 19:05:17
     Re:mvzxCVdSB2014-11-20 17:34:29
  RedZarsky2004-11-16 13:26:58
     Re: RedsSBKHJwWlbDvso2014-11-21 03:50:07
  Potřebuju poraditBrian2004-12-02 15:40:33
     Re: Potøebuju poraditSUXxmMNSBGRKQrnN2014-11-17 19:41:35
  phephe2005-01-02 14:15:46
     Re:qFnOUDPmrhGEnIMiPzu2014-12-12 23:58:52
  potrebujem poradithmet2005-01-06 00:10:42
     Re: potrebujem poraditTCBbORveDBUxobVuy2014-12-15 22:10:57
  Kdese daji kupitja2005-02-28 19:11:25
     Re: Kdese daji kupitkAXNPHtSIUrAk2014-12-06 18:18:31
  Obcas nehraje predni repro.JerZi2005-04-05 11:57:59
     Re: Obcas nehraje predni repro.WIprwBaFURxfrk2010-04-15 17:39:52
        Re: Re: Obcas nehraje predni repro.NivtPeqOQUxFMddb2014-11-18 11:33:08
     Re: Obcas nehraje predni repro.ZuFYTozPaA2014-11-19 07:20:18
  nehrajeWR422005-09-04 14:00:02
     Re: nehrajeFoGdruWS2014-11-20 17:35:33
  SkreslujeDj Palo2005-09-23 13:40:07
     Re: SkreslujezmqoBBmSyCCsyFcKR2014-11-20 01:13:06
  anonym2005-12-13 16:57:55
     Re:OYTxdPvUjTzjHOA2014-12-02 06:45:13
  Partak2005-12-27 08:26:34
     Re:oGBsETwxelmVXo2014-11-18 07:24:55
     Re:2017-06-22 23:59:12
  mino2006-02-18 11:59:57
     Re:VSavFIDGZMkbey2015-01-04 17:03:36
  stefo2006-05-20 11:05:15
     Re:NusYPhbzJDUh2014-11-19 21:42:57
  Mekyno2006-09-09 10:51:41
     Re:qnGrmQqYeasvrE2014-11-20 12:07:50
     Re:2017-06-21 23:30:36
  jojojoMilan2006-10-11 18:05:30
     Re: jojojoiWOhissvCVJp2010-04-15 14:43:42
        Re: Re: jojojoFbjGwGUVl2014-11-18 11:01:50
     Re: jojojoeXRJhdXBAZaUGZk2014-11-19 03:59:00
  ChvalaXbauer2009-02-06 00:00:39
     Re: ChvalauDxdsrdGIC2014-11-20 13:32:30
     Re: Chvala2017-06-23 17:10:08
     Re: Chvala2017-06-27 23:54:01
  aprLajkBHGzezkbANXzHUEd2009-08-30 16:42:21
     Re: aprLajkBHbPeypfApkNsf2014-11-18 05:50:00
  big_boss2009-10-02 00:53:24
     Re:FRAOlTuQHwkwrs2010-04-15 15:44:44
        Re: Re:iSgmUVJsluLpsqZ2014-11-29 00:03:10
     Re:hOePraKZ2015-01-10 22:15:17
  QNNodgXLNqLqnOLdpDbDjwOr2009-11-28 08:03:06
     Re: QNNodgXLNqLqnOLdpDbSRFWEXQgrh2010-04-15 10:28:35
     Re: QNNodgXLNqLqnOLdpDbWCGueQKhofFx2014-11-20 04:54:56
        Re: Re: QNNodgXLNqLqnOLdpDbtpBNrpHtHDRde2014-12-12 01:33:04
  QtQdXgmRBlWgpzeiF2010-04-16 02:40:12
     Re: QtQdXgmRVfYcWdZepDqKAtjSVy2014-12-06 12:14:19
  guccisheosgucci shoes2010-05-04 06:49:14
     Re: guccisheosqkbYZSPfLfxIHcyDqRY2014-11-20 00:52:38
  guccisheosgucci shoes2010-05-04 07:00:38
     Re: guccisheosREHSHTMWaLDULegp2014-12-12 14:35:51
  Administrator2010-05-11 11:07:54
     Re:ZVXUdOAUIc2014-12-15 19:12:21
     Re:-162017-06-25 00:42:29
  Výkon U6902Štěpánka2010-07-07 15:24:45
     Re: VĂ˝kon U6902BfmGFsqqXp2015-01-09 21:17:57
  XvgNUXLZKCrpFKAHatktlBhlBtQxa2012-07-28 23:28:45
     Re: XvgNUXLZKCrpFKAHatkPGZWvqvlPerXoR2015-01-10 08:42:34
  hxHEZcBpnDtIIPEaFAdQtRI2012-10-31 20:25:06
     Re: hxHEZcBpnDtIIPEaFGtdlSSGlsfS2014-12-16 09:59:11
  Ferdešováiva2013-06-01 14:13:52
     Re: FerdešováMcsysMmqTZT2015-01-10 22:14:59
  Coach Outlet Onlinefrontierd@126.com2014-02-27 10:27:32
     Re: Coach Outlet OnlineljIGqpRrQdSDBGciN2014-11-21 03:50:01
     Re: Coach Outlet Online2017-06-23 11:10:15
  skybWgYHznuymQjkbTDfgqYjeW2014-04-01 05:38:30
  nuyzvneZjTfXHeO2014-07-06 08:29:57
  jvlreefbbSScQtLDUmXFfXTQHOL2014-08-13 01:28:53
  DaEdmNrUnIacqUKRQupKKZybBGW2014-08-30 19:00:46
  http://www.louisvuittonoutletina.com/Chanel Handbags2014-10-20 10:08:45
  guoguo2014-11-24 10:40:05
     Re:matlab2017-06-10 19:09:14
     Re:2017-06-24 05:40:26
     Re: ertymatlab2017-08-26 16:21:35
     Re:2017-09-05 22:23:51
     Re:2017-09-20 15:56:46
     Re:2017-09-20 23:15:24
     Re:2017-09-20 23:15:24
     Re:2017-09-20 23:15:25
     Re:2017-09-21 09:16:03
     Re:2017-09-21 19:12:54
     Re:2017-09-22 08:54:38
     Re:2017-10-03 21:55:07
     Re:2017-10-07 13:28:45
     Re:2017-10-08 08:42:28
     jbdHHonxEZZAFuywTi2018-02-18 02:31:46
  RCHlPTjjxAXcWwnGZwPLz2015-01-11 04:04:48
  uWdSeFTaIvGkiieKLE92015-01-11 19:26:00
  eCTLXZFRfhrGjMhbYjVzUNmb2015-03-09 18:12:40
  cai2015423cai20154232015-04-23 11:47:05
  jfxokiydJYpYxOLVuNzXjh2015-06-09 11:27:19
  cai2015616cai20156162015-06-16 11:46:42
  xxxshijun2015-07-07 05:01:03
  yongri2015-07-13 03:26:18
  xiaojunxiaojun2015-08-07 03:55:49
  http://mag.repro.cz/comment.php?akce=new&cisloclanku=2004062901she36011152015-08-07 11:18:50
  xxxshijun2015-08-07 11:40:51
  0808maoqiuyun2015-08-08 05:14:36
  Re:0912maoqiuyun2015-09-12 03:49:57
     GxubWydiKwZdmWZuQl0w2017-04-02 14:47:20
  jjjjjcheng2015-09-15 11:02:12
  2015109caihuali2015109caihuali2015-10-09 10:39:32
     bgShJygOxDtOLIRQCPNeeJQj2017-04-02 14:55:54
     jPKnWLgZBkBLSrqh5UND2017-05-18 05:43:54
  UyzveejEXWKCWaoI2015-10-21 14:46:33
  tzvGztNUjQXfawMJu3i7D0w2015-10-22 16:50:49
  OijWuWzifShvhSJV39wK2015-10-23 20:43:08
  RZgUSRwwEtDhpYQaQBPi2N32015-10-24 01:31:05
  ipJREAatVrMRpa3h62015-10-24 11:39:31
  kGtcWpVUSaGecMgt4o2015-10-25 01:40:47
  2015119caihuali2015119caihuali2015-11-09 09:17:33
  Re:dai2015-11-18 03:49:09
  asd1230maoqiuyun2015-12-30 07:26:53
  jianbin0202jianbin02022016-02-02 02:28:02
  sLlaEDAjbgKClpvoovo2016-02-04 11:04:03
  DjySZcqOyfJpGvImjZ72bat2016-02-04 15:32:05
  ZEQpCwouQMvQlZxD6xA2016-02-06 08:35:50
  KbEZEatMtgaMju20TI2016-02-08 01:25:11
  YBEyJfPVvBAaqnWKQ2016-02-09 17:57:00
  linyuanlin1256352016-03-11 04:39:56
  2016xiaojun2016-03-31 09:46:54
  BuAYYMsZYrJUNdBJo4FJh32016-05-11 23:50:02
  PLaglCmEBaWbmXnJSBTna2016-05-12 00:25:58
  pHINOPZNkblCXPpnwto0lN2016-05-12 02:56:10
  8Xxjt7aWsnIxnswE0hNTWgD2016-05-31 03:11:39
  xjeQFZPvVxtdTha7YW5n2016-08-10 08:00:20
  xxxsanjust2016-08-11 05:57:13
  EoAcTpgrUpAEWl0xN2016-08-12 18:39:11
  rSQaBHiAbQrXlpCDUpEieo02016-08-13 08:34:46
  ZwsQqnCNoIu4kSaYI2017-01-06 05:45:58
  ZoBtlBUnWOrgyE0Rn852017-01-08 18:48:53
  bwYVbAHZEXnP8Er2017-02-19 05:45:07
  LvYdylINuPRNZdO6CBP2017-02-19 10:38:53
  meadcmeadc2017-05-25 10:03:18
  utuvalwah@w.eamale.com2017-08-07 20:47:14
  egutireno@w.eamale.com2017-08-07 21:00:23
  eykoydu@newmail.printemailtext.com2017-08-08 01:39:22
  orokexun@email.eamale.com2017-08-08 16:33:02
  eximoq@email.eamale.com2017-08-08 16:46:58
  cquwoh@dsdsd.domailnew.com2017-10-29 15:58:46
  azuicuy@q.dfokamail.com2017-10-29 15:59:39
  iinujipin@we.domailnew.com2017-10-29 16:09:43
  aovalocu@dsdsd.domailnew.com2017-10-29 16:11:20
  inibikoc@q.dfokamail.com2017-10-29 16:12:44
  iidukadek@m.dfokamail.com2017-10-29 16:18:50
  anuqiabuc@we.domailnew.com2017-10-29 16:22:56
  ajunizrel@m.dfokamail.com2017-10-29 16:32:05
  owupaemy@m.dfokamail.com2017-10-29 19:52:35
  ijuogamg@m.dfokamail.com2017-10-29 20:05:50
  opuomur@aas.domailnew.com2017-10-29 20:15:57
  ukaelucuv@we.domailnew.com2017-12-06 15:36:40
  etacijet@dsdsd.domailnew.com2017-12-06 15:37:15
  ajobeji@we.domailnew.com2017-12-06 15:50:33
  ipehec@dsdsd.domailnew.com2017-12-06 15:50:53
  apajola@y.dfokamail.com2017-12-06 16:03:39
  wuzebe@y.dfokamail.com2017-12-06 16:16:30
  euedulid@dsdsd.domailnew.com2017-12-07 12:43:29
  oyayope@dsdsd.domailnew.com2017-12-07 12:56:23
  ipahesi@y.dfokamail.com2018-01-19 15:25:59
  idetgevil@asas.domailnew.com2018-01-19 15:30:54
  odoxuram@dsdsd.domailnew.com2018-01-19 15:37:26
  abaperi@y.dfokamail.com2018-01-19 15:40:26
  ieeregavi@aas.domailnew.com2018-01-19 15:43:44
  uhiforuf@asas.domailnew.com2018-01-19 15:46:42
  umapukp@dsdsd.domailnew.com2018-01-19 15:51:54
  evzodaxa@we.domailnew.com2018-01-19 16:11:27
  eloyum@aas.domailnew.com2018-01-19 16:12:42
  ulojitom@we.domailnew.com2018-01-19 16:26:09
  aeamozaxe@m.dfokamail.com2018-01-20 13:48:07
  ogakohaf@m.dfokamail.com2018-01-20 14:00:47
  ominaev@emm.domailnew.com2018-02-14 05:32:14
  ocovui@q.dfokamail.com2018-02-14 05:38:50
  opumaqiqu@asss.mailerokdf.com2018-02-14 05:42:48
  apoxura@emm.domailnew.com2018-02-14 05:47:50
  atxiwiru@y.dfokamail.com2018-02-14 05:56:55
  huriguhi@asss.mailerokdf.com2018-02-14 06:02:58
  enuqau@y.dfokamail.com2018-02-14 06:14:10
  ebivwa@asassd.domailnew.com2018-02-14 06:17:30
  oyezuovo@emm.domailnew.com2018-02-14 06:17:53
  uefavopo@asassd.domailnew.com2018-02-14 06:33:18
  upuquyeel@emm.domailnew.com2018-02-14 06:33:50
  aadoxexaw@m.dfokamail.com2018-02-14 16:29:15
  apololeve@m.dfokamail.com2018-02-14 16:45:37
  iyekujoxi@q.dfokamail.com2018-03-07 15:48:12
  uxizid@mail.domailnew.com2018-03-07 15:58:11
  icewieru@q.dfokamail.com2018-03-07 16:04:42
  oqusayuk@mail.domailnew.com2018-03-07 16:14:54
  aducinev@emm.domailnew.com2018-03-07 16:16:39
  emaros@y.dfokamail.com2018-03-07 16:24:31
  iolsot@emm.domailnew.com2018-03-07 16:33:06
  ejazuli@we.domailnew.com2018-03-07 16:35:18
  oholini@y.dfokamail.com2018-03-07 16:40:36
  oniqwe@asss.mailerokdf.com2018-03-07 16:43:44
  ovuleo@we.domailnew.com2018-03-07 16:50:56
  ukobdadan@m.dfokamail.com2018-03-07 16:58:27
  eyeyakuso@asassd.domailnew.com2018-03-07 16:59:11
  ezahamo@emm.domailnew.com2018-03-07 17:04:16
  asoewico@asss.mailerokdf.com2018-03-07 17:05:40
  afojuig@m.dfokamail.com2018-03-07 17:14:01
  ihihazo@asassd.domailnew.com2018-03-07 17:14:53
  ukebegiz@emm.domailnew.com2018-03-07 17:20:19
  aopipi@aas.domailnew.com2018-03-07 18:18:33
  eeuwoguw@aas.domailnew.com2018-03-07 18:38:53
  ubeqibuka@aas.domailnew.com2018-03-07 19:11:54
  eboquefur@aas.domailnew.com2018-03-07 19:29:15


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama