Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Malý obr - Logitech X-230 – recenze
  Vydáno dne 11. 03. 2005 (21146 přečtení)

  Po skvělých Cambridge Soundworks se nám v redakci ukázala další 2.1 sestava. Nemá ji na svědomí nikdo jiný než Logitech, to samo o sobě je dobrá výchozí pozice pro dobrý dojem. A že jej náležitě potvrdili se můžete přesvědčit v této recenzi.  X-230 je nejnižším modelem 2.1 reposoustav Logitechu. Na rozdíl od vyšších modelů nemá certifikaci THX. Reprosoustava je určená hráčům jak her na platformách PC, PlayStation a Xbox, tak běžným uživatelům pro poslech MP3jek či jednoduché přehrávání filmů.  Provedení:

  Logitech ani na nejlevnější sestavě rozhodně nešetřil. Po designové i kvalitativní stránce jsou jak satelity, tak i subwoofer vyvedeny skvěle. Satelity jsou osazeny dvěma měniči, ukrytými za průzvučnou síťkou. Ta není pouze přes měniče, ale je natažena po celé ploše panelu. Na jednom ze satelitů je umístěn otočný regulátor hlasitosti s velice plynulým chodem, tlačítko pro zapnutí/vypnutí a konektor pro sluchátka. Subwoofer je neméně precizní, co se provedení týče. Basový měnič je usazen do boční dřevotřískové ozvučnice, chráněn plechovou síťkou. Zepředu je možné vidět basreflexový nátrubek , který není opatřen žádnými prolisy pro usměrnění vzduchu. Naopak je vyhlazen, lesklý vzhled je na druhou stranu velice slušivý.
  Ze zadní strany subwooferu najdete regulátor hlasitosti subwooferu a port RS-232 (COM), sloužící k propojení se satelity. Toto řešení je pro PC reprosoustavu vskutku elegantní – nemusíte dbát na čistotu konektorů a spojení je pevně fixováno dvěma šroubky.
  Páni z Logitechu vymysleli velice důmyslný způsob zavěšení na zeď. Stojánky satelitů se otočí o 180 stupňů a reproduktor je připraven. Celkově se mi na X-230 líbila nejvíce právě jejich kompaktnost a provedení.


  Zvuk:
  Ihned po vybalení a zapojení jsem si při prvních tónech Kryla všiml zastřenosti zvukového projevu, až jsem myslel, že mám podivně nastavený ekvalizér WinAmpu. Nebylo tomu tak. X-230 jsou velice náchylné na úhel natočení. Pokud satelit nemíří skutečně přímo na vás, je zvuk neurčitý a „mrtvý.“ Natočíte-li je ale na svojí hlavu, zvuk je pak naopak úžasně čistý, výšky přesné a středy neovlivněné a výrazné. Křišťálovou čistotu zajišťuje podle výrobce technologie FDD2, neboli pokročilá frekvenční výhybka, urovnávající a rozdělující signál rovnoměrně do obou měničů satelitu (systém není dvoupásmový). Zvuk se dle jejich definice netříští a nedochází k jeho nepředpokládaným deformacím způsobeným „hádkou“ měničů o signál.

  Musím říct že Logitechu se tato technologie vydařila. Máte-li na sebe satelity namířené, nepociťujete nepříjemně silný stereo efekt, jako to u některých malých satelitů bývá, ale připadáte si jako uprostřed hudby - přímo na jevišti mezi skupinou. Zkrátka nejste na první poslech schopni přesně lokalizovat zdroj zvuku – polohu satelitů. Celou basovou obálku projevu zajišťuje subwoofer. Není veliký, takže byste možná čekali, že basy budou slabé a ve vysokých hlasitostech se ztratí. Omyl. X-230 naopak ožijí při vysoké hlasitosti, až do konce neuslyšíte drnčení ani deformace. Hluboké tóny sice nejsou tak hluboké, jak by se od subwooferu čekalo, nicméně naopak je jich dostatek. To oceníte u počítačových her, ale pro poslech hudby máte regulátor nastavený jen někde před čtvrtinou rozsahu potenciometru.


   


  Verdikt:

  Logitech X-230 stojí k dnešnímu datu 1196,- s DPH (dle czechcomputer.cz). Creative konkurence začíná na 700,-, ale opravdu vážná konkurence až na 1800,-. Genius a ostatní jsou samozřejmě levnější. Mohu-li porovnat projev reproduktorů iTrigue 3200, Creative inspire T3000 a recenzovaných Logitech X-230, mohu X-230 doporučit spíše, a to díky čistému projevu i ve vysokém výkonu, bez „smíchání“ zvuku. Nepředpokládám, že by pro někoho byl problém si satelity na stole natočit.
  Objevil jsem jednu nepochopitelnou mušku, která inženýrům u Logitechu unikla. Proč není sluchátkový výstup ovlivněn potenciometrem pro zesilování a zeslabování? Ocenil bych, kdyby výstupnímu signálu šla regulovat hlasitost, bohužel se musíte spokojit se softwarovou regulací ve Windows, anebo jiné aplikaci.

  Logitech X-230 jsou navíc perfektně kompaktní, přidám-li zdařilý design, jde o opravdu zajímavou sestavu, která by vám doma či v práci na stole jistě ostudu neudělala.

   

   

  Informace o článku:

  Článek: Malý obr - Logitech X-230 – recenze
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 11. 03. 2005
  Počet přečtení: 21146
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:


  Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /domains1/nh228300/public/www_root/mag/comment2.php on line 33