Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Emgeton MPeye – recenze
  Vydáno dne 14. 09. 2005 (8945 přečtení)

  Jeden z nejlákavějších přístrojů na trhu se konečně dostal i k nám do redakce. Výrobce se jím chlubí jako nejmenším HDD přehrávačem na světě. Dostal do vínku i barevný displej, umí ho náležitě využít?  Na MPeye jsem se opravdu těšil. Z preview obrázků a tiskových zpráv zářila hliníková krabička jen o málo větší než zapalovač, hrdě vystavující displej se spoustou barev. Těsně po odjezdu zásilkové služby jsem nedočkavě otevřel balíček a vytáhl z něj pevnou krabičku s obrázky mikro-hardiskového přehrávače. Když jsem se dostal i do ní a vytáhl hliníkový kvádřík, byl sem ještě více překvapen.

   

   

   

   

  Lehký a kvalitní

   

  Po bližším prozkoumání se ukázalo, že přehrávač není až zas tak hliníkový, jak jsem si myslel. Z lehkého kovu je jen přední a zadní čelo. Šasi je z bílého plastu, stříbrná lišta okolo celého boku je také umělohmotná. Player při mačkání a kroucení sem tam vrzne, ale jen opravdu zanedbatelně. Konstrukci hodnotím jako dostatečně kvalitní.

  Na to, že jde o přístroj s integrovaným pevným diskem jsem byl příjemně překvapen hmotností. 72 gramů je opravdu méně, než čekáte, když jej poprvé berete do ruky.

   

  Displej je umístěn spolu s hlavním ovladačem, pětisměrným joystickem, na předním čele. Je orientován na šířku. Zbytek ovládacích prvků je na delší boční straně, jde o tlačítka vypínání/play/pause, repeat/hold a A-B/REC.

  Kvalitou displeje jsem byl velice překvapen. Barvy jsou krásně čisté, závidět by mohl leckterý mobilní telefon. Jediné, co by mohlo být lepší, je doba odezvy. Pasivní displej je pomalý a rolující se text se rozmazává. Stále je však bez větších obtíží čitelný. Displej je poměrně malý, o to větší je ale výdrž baterie – 18 hodin. Na HDD player dobré.

   

   

   

   

  Funkce – mohlo být lépe

   

  Barevný displej takovéto kvality dovolil přehrávači vstoupit do nové dimenze funkcí. Čekal jsem, že bude více využit. Vše je sice perfektně přehledné, menu je rolující a velice efektní, ale čekal jsem pokročilé funkce jako třeba prohlížeč textů, plnohodnotný prohlížeč obrázků, nebo třeba nějakou tu hru. Bohužel.

  Menu je velice jednoduché, má pouze 6 hlavních položek – nastavení, ekvalizér, FM tuner, displej, nahrávání a exit.

  V nastavení je vše jasné, z toho zajímavějšího si lze nastavit rychlost přehrávání, možnost pípnutí při stisku tlačítka a reset do továrního nastavení.

  Ekvalizér vám umožní kromě sedmi přednastavených i jeden vlastní a dokonce možnost prostorových efektů v pěti krocích. 3D efekty jsou použitelné.

  Tuner zvládá pásmo od 78.5 do 108 Mhz. Možnost přepnout na AM není dispozici, nastavit ručně MONO také ne. Paměti a autoscan jsou samozřejmostí. Citlivost na signál je s přiloženými sluchátky celkem dobrá. Doma jsem chytil vše, co chytím i na stolním přehrávači.

  Diktafonu můžete nastavit bitrate ve třech krocích, citlivý je spíše průměrně. Hlas, vzdálenější více jak dva metry už splývá. Pro nejbližší vzdálenost je ale dobře odfiltrován šum a praskání, způsobené dechem. V hlavním menu lze přepnout, zda bude za vstup považován integrovaný mikrofon, nebo linkový vstup 2,5 mm jackem (redukce na 3.5 ti mm v balení).

  Divte se nebo ne, nejrozsáhlejším menu v playeru je to, které se týká displeje. Je vidět, že na něm si dal výrobce hodně záležet a že na něj také sází při prodeji. Nastavit si můžete snad vše. Od kontrastu, samozhasínání, spořiče, vlastního obrázku na pozadí, až po změnu barvy fontů a zapnutí/vypnutí zobrazených položek na hlavním displeji při přehrávání MP3jek.

   

   

   

   

  Jak hraje papoušek:

   

  Již jsem psal, že 3D efekty jsou docela dobře použitelné a muziku „dokrášlují.“ Docela dobře jsou na tom i předvolené ekvalizéry, varianta Normal je stejně vždy tou zlatou střední cestou. Při maximálním zeslabení není slyšet žádný výrazný šum, stejně jako po celou dobu průběhu zesilování v 30ti krocích.

  Nezaznamenal jsem žádnou chybu ve výstupním signálu, zvuk byl čistý a na kvalitních sluchátkách nebyly slyšet žádné vady. Přiložené sluchátka jsou velice pěkně designovaná, nicméně se na nich nedá ležet a zvukové také moc kvality nepobrali.

  MPEeye podporuje MP3, WMA, ASF i OGG

   

   

   

   

  Mezi konkurencí se neztratí.

   

  Po necelých 14ti dnech používání jsem si na přehrávač velice zvykl. Používal jsem jej hodně také jako externí HDD, podporuje mass storage device, takže nepotřebujete ve Windows ME a novějších jakékoli ovladače. MPeye má všechny zásadní funkce, ty nadstandardní mě obzvlášť nechyběly. Player si nekupujete kvůli prohlížení obrázků, ale kvůli hudbě, že. V balení dostanete stereo sluchátka, přívěšek na krk, ochranný pytlík, slídové pouzdro, CD s programy, USB kabel, USB konektor, český návod k obsluze, audio kabel a nabíječku.

  Cena je k datu 2. srpna 2005 rovna 7490,- za 5 GB variantu. O tři sta korun levněji jde bez problémů sehnat iPod mini, který má ale displej v odstínech šedi a také jen 4 GB HDD. Navíc neumí OGG, není tak malý a nemá poutko, diktafon. Je to o prioritách. Emgeton MPeye je velice příjemný a konečně i rozumně veliký mini-hardiskový přehrávač, který svému majiteli neudělá ostudu.

   

  srovnávací tabulka od Emgetonu.

   

   

   

  Informace o článku:

  Článek: Emgeton MPeye – recenze
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 14. 09. 2005
  Počet přečtení: 8945
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  FFEiwwWdzRfUGgtdrorCKKA2009-08-30 16:42:44
     Re: FFEiwwWdNJCzAPCBPkdNcqofgq2010-07-10 10:46:39
  reXSYnZiPNebYmjHdMBKXCmNajD2009-09-13 02:44:27
  HeaZNpDAFDMCckMgxaslARwgHca2009-10-25 00:16:18
     Re: HeaZNpDAFDMCckMgbDqqTJbYvelbfFgao2010-07-10 18:27:34
        Re: Re: HeaZNpDAFDMCckMgmJKzGcQDGKyrXdvIjDY2010-10-26 02:19:24
  YpDFrIWfahFAgCbdcPAPlwCPkHvqqo2009-12-12 09:32:39
     Re: YpDFrIWfahFAgCbdcoHHipQjujPCtsspu2010-07-11 00:39:51
  bWsdghTiCHHQBSdyZsib2010-07-10 20:51:01
  obGXiYSKIXqRxhLnnBTYFEcGkDS2012-05-24 03:42:17
  IquFwqjPjqyuFoBkKTuQMtwACyXPAD2015-02-16 19:46:08
  AaheI6OQnnSzYmMWFDe82016-05-14 11:12:57


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama