Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Emgeton E2 Cult – malý, ale šikovný!
  Vydáno dne 26. 08. 2005 (30358 přečtení)

  Nabídka Emgetonu je velice široká. Firma se snaží pokrýt co nejširší spektrum zákazníků. Někteří jdou po designu a funkcích, jiní po ceně. Při dnešní masové produkci vyjde na stejné peníze funkce integrovat, jako to neudělat. Je to spíše otázka obchodní strategie, než složitosti výroby. E2 Cult tedy dostal do vínku spoustu pokročilých funkcí a zachoval si přitom příjemnou cenu.  Hliníkový luxus.

   

  Emgeton E2 Cult je velice malý přístroj. 70 x 31 x 16 mm je ještě méně než velikost iAudia 5, Creative MuVa TX/V200, nebo iRiveru iFP serie. Hmotností 33 gramů bez baterie zase tak moc nevyniká, to je ale způsobeno materiálem těla. Opravdu bych od levného přístroje nečekal šasi z hliníku. Přehrávač je velice kvalitní, nevšimnete si jediného místa, kde by něco bylo křivě, anebo dokonale nelícovalo. Můžete se snažit kroutit a mačkat sebevíc, přístroj prostě nezaskřípe a nezapraská. Nemáte šanci.

  Dle mého názoru je mp3man velice hezký, svým neutrálním oblým designem by mohl zaujmout i ženy. V prodeji je jen modrá a černá varianta.

   

   

  Ovládání.

   

  Kromě displeje dominuje přednímu panelu také pětisměrový joystick. Slouží buď ke vstupu do menu a pohybu v něm, anebo k zesilovaní/zeslabování (40 kroků) a prev-next přepínání skladby, při dlouhém stisknutí k procházení adresáři. Funkčnost doplňují tři tlačítka (play – pause – on – off, mód – ekvalizér a nahrávání) a jednou šoupátko HOLD ze zadní strany.

  Navigace v menu je velice jednoduchá a intuitivní. Zkrátka nahoru, dolů, vpřed, zpět, potvrdit. Vše joystickem.

  Za velice šikovné považuji oddělené přepínání módu přístroje, tedy prostřední tlačítko na boční straně, po jehož stisknutí dostanete na výběr, zda chcete poslouchat MP3jky, rádio, či přístroj použít jako diktafon. Rychle a jednoduše.

   

   

  Funkce.

   

  Naprosto mě uneslo, co všechno Emgeton do E2jky neintegroval. I přesto, že 512ti MB varianta stojí dnes 3 390, -, můžete si užít tak pokročilých funkcí, jako je přímý linkový vstup s kódováním do MP3 (až 128 kbps) a volbou hlasitosti, časovaného vypnutí či uspání, nebo FM tuner s možností nahrávání do MP3 až v 128 kbps a stejně jako u diktafonu a linkového vstupu – s volbou hlasitosti záznamu.

  Naprostou perličkou u mp3 přehrávače této kategorie je 999 barev podsvícení displeje. Funguje to stejně, jako u iAudia 4/5 – mícháte do sebe RGB kanály. Rozdílná barva podsvícení lze nastavit v menu, při navigaci, přehrávání MP3jek nebo v třeba v FM tuneru.

  V menu je spousta nastavení, víceméně však již standardních (ekvalizéry, random, shuffle, procházení adresářů, oblíbené skladby, mazání složek či souborů, …).

  Mass storage je samozřejmostí - ve Win ME a novějších se přístroj zahlásí jako další hardisk.

   

   

  Zvuk.

   

  E2 Cult má výstup naprosto nezkreslený. Na kvalitních sluchátkách jsem nepostřehl jakoukoli vadu na zvuku. To je však u Emgetonu v podstatě pravidlem. Nutné je zmínit se i přiložených peckových sluchátkách, která jsou nadprůměrná, nicméně poměrně neergonomické. Jde o OEM verzi Senheiser MX350.

  Integrováno je plno přednastavených ekvalizérů, velice se mi líbilo v menu, že při probírání se ekvalizéry vidíte i jejich frekvenční charakteristiky na jakési ikonce, znázorňující pásmový ekvalizér. Víte tedy, zda předvolba JAZZ je přesně to, co si představujete. Samozřejmě si můžete nastavit i vlastní, a to v pěti pásmech. Dostupné jsou efekty Trubass, SRS, WOW, dokonce i balance mezi pravým a levým kanálem.

  Efektům WOW lze nastavit intenzitu, zvláště pak jde nastavit reálnost basů, filtraci čistoty zvuku třeba z nekvalitní MP3jky, anebo lze předdefinovat, do čeho signál z E2 Culty pouštíte – reproduktory, malá, anebo veliká sluchátka. Paráda, se zvukem jsou u tohoto přehrávače dělat doslova psí kusy.

   

   

   

  Perličky na závěr.

   

  Co je opravdu zajímavé je možnost měnit si hliníkové kryty za jinak barevné. Psal jsem, že se přístroj prodává pouze v modré a černé. Teoreticky ale není problém si objednat nějaký ten kryt a odlišit se tak designem od kohokoli i třeba vlastní kreací. Otázkou je, jak moc jsou kryty dostupné.

  Tou druhou, neméně zajímavou je menu kompletně v Českém jazyce. Opravdu, veškeré nastavení je česky, takže vše nabylo na přehlednosti přímo neskutečně. S tím se také váže plná podpora českých ID3tagů. V prehravaci je dokonce nahraná demo ceska hiphopova skladba Modrany.

   

   

  V balení dostanete pecková sluchátka, CD se softwarem, šňůrku na krk, pouzdro, USB kabel i USB mini redukci, line-in audio kabel, záruční list a manuály.

  Přístroj podle neumí OGG, firmware je však upgradovatelný, takže by v budoucnu neměl být s podporou žádný problém. Velikým překvapením je cena. 3 390,- za 512tku, 4 690,- za 1 GB verzi! iAudio 5 stojí v 1 GB variantě k dnešnímu datu, tj. 10. 8. 2005 o celých 1 800,- korun víc. Sice se může pochlubit více funkcemi a zajímavějším vzhledem, E2 Cult na tom ale rozhodně také není špatně.

  Na přístroji jsem nenašel žádnou závažnou chybu. Neměl jsem možnost otestovat, zda s měněním výměnných krytů nedojde k porušení pevnosti přístroje a jeho rozvrzání – tak, jak se to stává u většiny mobilů. To ale není až zas tak podstatné, stejně málokdo z potencionálních zájemců přístroj koupí spíše kvůli krytům než kvůli celé té ostatní vychytanosti. Emgeton E2 Cult mohu vřele doporučit.

   

   

  Informace o článku:

  Článek: Emgeton E2 Cult – malý, ale šikovný!
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 26. 08. 2005
  Počet přečtení: 30358
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:


  Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /domains1/nh228300/public/www_root/mag/comment2.php on line 33