Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Redstar RS-213 – nejenom reprobedny
  Vydáno dne 27. 09. 2005 (30229 přečtení)

  Prvním recenzovaným modelem od RedStaru je 2.0 reprosoustava RS-213. Jde o téměř regálovou soustavu. Proč téměř a proč nejenom reprobedny se dočtete ve veliké recenzi.  Žádná legrace

   

  Ačkoli je RedStar výrobce reprosoustav k PC, RS-213 vypadají o několik tříd výše. První, co vás nejspíše zaujme je velikost - 315 x 480 x 465 (š x v x h). Prostudujete-li si reproduktor více, oči vám zůstanou viset na skutečně kovovém leštěném panelu se dvěma skutečně kovovými otočnými knoflíky potenciometru. Dva zlacené 6,3 mm jack – samice, čtyři už plastová tlačítka a 6 LED diod napovídá, že tady jde o něco víc.

   

   

  Jedním vstupem to nekončí

   

  Ze zadní strany můžete kromě on/off vypínače a pojistky nalézt dvojici cinchových vstupů a jeden 3.5 mm jackový vstup. Nejdříve jsem si myslel, že jde o výstup na sluchátka, ale chyba lávky.

  Přední dva zlacené vstupy jsou pak už mikrofonové. Nápis na dálkovém ovládání vás utvrdí, že jde o hotové karaoke centrum. Vstup z více zdrojů a možnost připojení dvou mikrofonů dělá z RS-213 přístroj, který se na žádné party neztratí.

   

   

  Design a konstrukce

   

  Na 12 mm tlusté dřevotřísce je natažena tmavá dýha, musím říct, že velice precizně. K provedení bych moc výhrad neměl. Snad jen že přední ozvučnice na každém reproduktoru lícovala trochu jinak, ale opravdu nepatrně. Pod průzvučnou síťkou se skrývá 150 mm široký středobasový měnič, spolu s 50 mm širokým piezoelektrickým výškáčem a basreflexovým nátrubkem.

  Reproduktor, ve kterém je umístěn zesilovač (trafo je poněkud hlučnější, při úplném tichu je slyšet houpavé bručení), je osazen nejen vstupy, ale i dalšími ovládacími prvky.

   

   

  Ovládání složitější

   

  Prvky jsou zasazeny v panelu z leštěného kovu, přichyceného torxovými šroubky. To navozuje pocit luxusu. Co se týče reprodukce, máte možnost si nastavit míru basů, výšek, dokonce poměr mezi nimi, balance kanálů, samozřejmě hlasitost a loudness zvýraznění výšek a basů při nízkých hlasitostech. Pod zkratkami NEG a POS se skrývá obyčejné + a – pro zesilování, zeslabování. Vše toto jde regulovat na dálkovém ovladači. Stav zesílení všech hodnot a poměrů je zobrazen prostřednictvím pěti LED diod na čelním panelu, každá z nich umí svítit ještě ve třech krocích intenzity. Vše toto lze regulovat na iR dálkovém ovládání.

  Co se mikrofonu týče, můžete si nastavit hlasitost a dále ECHO, neboli zpoždění, ozvěnu. Ta je velice efektní a osobně jsem si jen s ní vydržel hrát 5 minut J

   

   

  Zvukové kvality

   

  Při recenzování zvukových kvalit RS-213 jsem se neubránil porovnávání mezi svými počítačovými staršími reproduktory Technics stejných rozměrů. Mohl jsem si díky tomu udělat přesný obrázek o rozdílu mezi hi-fi reproduktory a RS-213, které se hi-fi snaží blížit.

  Redstary disponují výkonem 25 Wattů. Na první poslech je ale cítit, že jim vyšší hlasitosti dvakrát moc nesvědčí. A to především v oblasti hlubokých tónů. Při nejvyšší hlasitosti reproduktory začínají chrčet a drnčet. A neřekl bych, že je to chyba konstrukce, ale spíše měničů. Sice mají žluté membrány, větší dimenzovanost by jim ale prospěla. Reprodukce výšek je celkem v pořádku. Nejsou tak přesné, při nižší hlasitosti jim není co vytknout, při vyšších už trochu přeskakují, kam nemají. Středy jsou kvalitní, a to velice. Zpěv je naprosto věrně odpovídající originálu. Problémy začínají u basů. Do té míry, kdy posloucháte tak nahlas, abyste ještě slyšeli člověka, který na vás mluví, je vše ok. Chcete-li něco ozvučit opravdu nahlas, pocítíte deformace.

  Kvalita reprodukce mikrofonového vstupu. Zkoušel jsem jí na nepříliš kvalitním mikrofonu a přesto byla velice přesná. Dva mikrofony stále problémy nedělají. Spokojeni budete hodně dlouho, ke konci hlasitosti však vstupní signál (třeba hudba v pozadí) převýší mikrofonový signál a hlas nebude slyšet. Záleží samozřejmě také na hlasitosti signálu z line-in vstupu.

   

   

   

  Party může začít!

   

  S RS-213 určitě zažijete spoustu legraci na party a oslavách. Pro karaoke už není nutnost kupovat speciální přístroje, anebo kombinovat komponenty kvůli dostatku vstupů. Stačí vám jedny reprobedničky od počítače za doporučených 2150,- korun i s DPH. Na internetu se dají sehnat ale i o 400 korun levněji. Jako součást party jsou RS-213 bezvadné.

  Pokud bych ale volil reprosoustavu čistě pro poslech hudby, nevím, jestli bych vybral tuto. Velikostí možná hi-fi reprosoustavám konkurují, kvalitou reprodukce ale zůstávají u počítačových. Při nižších hlasitostech umí vykouzlit fantastické basy. Především díky loudness funkci. Pokud chcete sestavu osolit, mohli byste být nespokojeni.

   

   

  Výkon PMPO:             1800W

  Výkon RMS:             25 W

  Rozměry (šxvxh):    315 x 480 x 465 mm

  Obal-krabice:          402 x 196 x 268 mm

  Hmotnost:              10/11 kg      

  Impedance:            8 Ohm

  Citlivost:                 88 dB 

  Napájení:                220 - 230V

  Frekvenční rozsah:  20Hz – 20KHz

   

  Informace o článku:

  Článek: Redstar RS-213 – nejenom reprobedny
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 27. 09. 2005
  Počet přečtení: 30229
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:


  Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /domains1/nh228300/public/www_root/mag/comment2.php on line 20