Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Icemat Siberia Multi Headset – recenze
  Vydáno dne 30. 01. 2006 (8166 přečtení)

  Značku Icemat už jsme na repru jednou měli. A to v souvislosti s nejmenším MP3 přehrávačem na trhu. Přinášíme vám recenzi sluchátek, která jsou provedena ve stejně slušivém lesklém bílém designu. Jde o velice kvalitní model, určený především k počítači.  Velice pohodlná.

   

  Sluchátka jsou uzavřeného typu, přičemž ono uzavření je zajištěno masivním bílým límcem, nasazeným kolem samotného měniče pevně přichyceným k šasi. Je tak zajištěna pevnost a nebál bych se, že při náhodném sednutí sluchátka nevydrží. Límce v sobě mají větrací otvory, mohu osobně potvrdit jejich funkčnost, uši se mi nezapotili ani při celoodpoledním používání.

  Kabel vede pouze do levého sluchátka a je protažen hlavovým mostem, je použit nízkoodporový kabel, takže není znát jakýkoli rozdíl v hlasitosti kanálů.

  Hlavový most je tvořen dvěmi umělohmotnými trubičkami, potaženými bužírkou. Jsou pružné, takže se opět nemusíte bát hrubšího zacházení. Velice šikovně je vyřešeno měnění velikosti sluchátek, a to náhlavní vložkou s navíjecími lanky, chycenými ke sluchadlům. Navijáky nejsou moc silné, takže se velikost sluchátek nezmenšuje ani nezvětšuje. Šikovný systém, čas uvidí, jestli i spolehlivý.

   

   

  Zvukový projev

   

  Pustil jsem si směs své oblíbení hudby od Oldfielda až po Leningrad Cowboys. Musím říct, že jsem byl ohromen. Zvuk ve sluchátkách je až neuvěřitelně rozseparovaný dle nástrojů, jsou slyšet sebetiternější zvukové změny, každé dotknutí se nástroje hudebníka. Máte pocit jako byste stáli uprostřed pódia a mohli sledovat kdo z kapely co dělá. Zavřete-li oči, máte naprostý přehled o muzice, která vás obklopuje a kterou proplouváte.

  Musím dodat, že toto je velice užitečné u počítačových her, především chodiček. Při plížení v Counter Striku přesně slyšíte, za kterou zdí váš protivník utíká, svistot letící rakety kolem vaší hlavy v Quake 3 Areně dostává také další rozměr.

  Sluchátka mají jednu velice mnou oceňovanou schopnost. Jsou schopny reprodukovat 18 – 28 000 Hz. Ale opravdu. Když je ve skladbě vypjatý moment, kdy zpěvák zpívá opravdu naplno a ještě víc, vy to slyšíte a opravdu cítíte. Sluchátka ke konci projevu nechabnou a reprodukují i při zvýšené hlasitosti velice přesně a věrně. Čistota je přitom stále úctyhodná.

  Musím pochválit rovněž zvukovou vyváženost. Tedy že sluchátka mají velice podobné zvukové parametry při nižších i vyšších hlasitostech a žádné z pásem není více potlačováno.

   

   

  Abych jen nechválil, musím dodat, že basový projev není zase tak přesvědčivý, jak bych rád. Hluboké tóny jsou sice reprodukovány, a to i ty opravdu hluboké, nicméně přechod mezi nimi není tak přesný a hmatatelný. Ve finále vám tedy přijde sled hlubokých tónu velice slitý a jakoby rozplizlý. V hudbě to není tak znatelné a musíte být velice rozposloucháni, abyste si něčeho všimli. V testovacích stopách je to ale znatelné poměrně dost. Vyznavači trancových setů by mohli mít také námitky.

   

   

  Příslušenství.

   

  U sluchátek to nekončí. Krom redukce na velký jack dostanete i mikrofon, a to poměrně kvalitní, se sponou na kabelu. Dále je přibaleno dálkové ovládání s citlivým otočným potenciometru hladkého plochého průběhu. Bez námitek. Kabel samotných sluchátek je dlouhý jeden metr, dálkovým ovládáním jej protáhnete o další 1, 8 metrů. To je fajn. Ke kabelu – je velice kvalitní. Nebojím se, že by byl za chvíli zohýbaný a přerušoval se kontakt.

   

   

  Závěrem.

   

  Icemat Siberia Multi Headset mě velice překvapily. I když jde, především díky mikrofonu, o produkt hlavně k PC, myslím že k přenosnému přehrávači či občasný noční poslech sluchátka nejsou také k zahození. Když ke zvukovým kvalitám přičtu i mechanickou dokonalost a podařen design, vyzdvihuje to Icematy docela vysoko. S DPH stojí 1 805,- v bílém provedení. To není málo, ale na tuto cenu své kvality rozhodně mají.

   

   

  Informace o článku:

  Článek: Icemat Siberia Multi Headset – recenze
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 30. 01. 2006
  Počet přečtení: 8166
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:

  Sluchatka uzavreneho typu?Tom Shane2006-07-13 12:41:08
  nopZzrjjkUBFYnwSveHJFVEaOVg2009-08-30 16:42:14
  aVKAhfjleXXcOuRuqWSLBSrMYbQf2009-10-25 00:20:15
  kuIUgWpuYMviscIFGvHGjObQ2009-12-12 08:56:50
  dQEirZBRNqxaeImNRTj6D82010-02-20 10:54:22
     Re: dQEirZBRNqxaeImNRwblGLtLL2012-05-24 14:38:28
  jBPmilBOuRMlKHRRalGr2011-01-28 20:25:45
     Re: jBPmilBOuRiqUyldoFgaEIgOvl2012-01-26 17:43:57
  FfoFCgLuBBSzJcIjseVs2012-04-27 12:19:43


  Přidat nový komentář

  Jméno:   Nadpis:   Mail:

        Zpět
  (c) 2003 REPRO MAGAZÍN | phpRS used | ISSN 1214-1208 | Kontakty a reklama