Drazí čtenáři, REPRO magazín už není nadále aktualizován. Děkujeme vám za četnou návštěvnost a pozitivní ohlasy, stávající množství článků na webu ponecháváme jako archiv a věříme, že tak bude REPRO stále užitečné. Váš REPRO.cz team.
REPRO magazín - mp3 přehrávače, sluchátka, audio, hifi,..

Rubriky
 • Audiokomponenty
 • Domácí kino
 • PC audio
 • Reprosoustavy
 • MP3 přehrávače
 • Sluchátka
 • Tvorba hudby

 • Vyhledávání
  Rozšířené hledání


  Co připravujeme?

  14.03.2006: Nášup empétrojek!
  Testujeme novinky od značek IAUDIO, MCODY a MPIO, těšte se!

  13.01.2006: CES 2006:
  Co chystají pro letošní rok značky, které spolu bojují také na tuzemském trhu? Připravujeme průřez veletrhem spotřební elektroniky!

  30.11.2005: Už dlouho
  se na REPRU neobjevila recenze na sluchátka. Máme zapůjčeno 5 modelů pecek od Sennheiseru a Phillipsu, přislíbeny máme i KOSSy a Beyerdinamic. Můžete očekávat porovnání - od nejlevnějších modelů až po ty high-end.


  Logitech Wireless Music System for PC - recenze
  Vydáno dne 10. 08. 2006 (12814 přečtení)

  Ne všichni řeší ozvučení svého PC lacinou počítačovou vícekanálovou sestavou. Mnoho lidí, dává přednost poctivé dřevěné reprosoustavě s externím komponentovým zesilovačem, nebo minimálně hifi věží. Pokud patříte mezi ně, stoprocentně už vás štvaly kabely od PC až k zesilovači. Logitech Wireless Music System je výborným řešením.  Kabely. Věčný problém. Lapač prachu. Škaredá věc bez jakéhokoli designu, pěst na oko v interiéru. Kdy se konečně dočkáme opravdové revoluce v technologii a vše bude bez drátů a spolehlivé? Logitech Wireless Music Systém for PC (dále WMS) jsou přístrojem, který by mohl naplnit očekávání.

   

   

   

  Dvě černé krabičky.

   

  Po vybalení z krabice najdete spoustu věcí. Tou nejnepodstatnější je CD se software, zajišťujícím kompatibilitu dálkového ovládání s Windows Media Playerem, Musicmatch Jukeboxem, iTunes, RealPlayerem a WinAmpem. Podle mých zkušeností s Windows XP produkt bez problémů fungoval s MediaPlayerem i WinAmpem. Dle webu výrobce je instalace software nutná pro provoz dálkového ovládání, podporovány jsou navíc jen nejnovější verze. Někde zjevně může nastat problém, já ho neodhalil.

  Dále již zmíněné dálkové ovládání v černé lesklé barvě, napájecí adaptér, USB modul, který se zapojuje do zdroje zvuku – PC, reciever a USB prodlužovaní stanice pro modul (chcete-li mít adaptér na stole a ne pod ním, přímo v PC.

   

   

  Podstatné jsou ale pouze krabičky dvě. Vysílač a reciever. Zde bych chtěl vyzdvihnout opravdovou plug and play schopnost. Zapojíte reciever do zesilovače a elektrické sítě, zapojíte USB modul a během deseti vteřin samostatné instalace ve WinXP už hrajete bez drátů. Jednoduše a rychle, tak to má být.

   

   

  Praxe

   

  Logitech, značka, jejíž existence je založená na „blbostech“, které dělají náš život barevnějším, vybavila svůj WMS parádním, leskle černým vzhledem, který rozhodně neudělá ostudu. Použity jsou lehké plasty, vše ale lícuje a sedí. Bez výhrady. Reciever a prodlužovaní USB stanice jsou navíc opatřeny zespoda gumovou protiskluzovou plochou.

  Na recieveru i vysílači najdete stavové diody. Modrou a červenou. Modrá značí spojení, červená opak. Obě zařízení jsou navíc opatřeny tlačítkem „connect“, sloužící pravděpodobně pro spárování, když se zařízení neumí najít. Použít jsem je neměl příležitost, spojení proběhlo vždy perfektně a samočinně. Reciever disponuje navíc tlačítky play – pause, stop, next, prev, mute a + - pro hlasitost. To je alternativa dálkového ovládání. IR přijímač signálu z „dálkáče“ je právě na recieveru, je tedy nutnost mít ho v přímé viditelnosti.

  Jistě si na fotografiích všimnete umělohmotných antének, já je měl většinou zaklopené, provoz v středně velikém rodinném domě (reciever první parto, já z notebookem v přízemí) nebyl přesto žádný problém. Logitech své přenosové technologii říká Music Anywhere™ wireless technology – já to však šacuji na „přejmenovanou“ WiFi.

  WMS je inteligentní zařízení, vypnete-li PC, reicever se přepne do úsporného režimu. Propojitelnost je zajištěna dvojicí cinchových konektorů – přenášet jde jen stereo signál. Je možné měnit frekvenci provozu z pevné na variabilní, v případě bezdrátového šumu ve vzduchu.

   

   

   

  To je vše.

   

  Ano, více toho Logitech WMS neumí. Je to stále pouhá náhražka kabelů (i když zatraceně dobrá). O důležitost dálkového ovládání by se dal vést spor – nevíte, na kterou skladbu si přepnete, regulace hlasitosti význam ale samozřejmě má. Jak pro koho. Třeba v podniku, kdy je PC s hudbou vzadu ve skladu a reprosoustava za barem, zařízení smysl jistě má.

  Na trhu bylo jistou dobu ještě jedno konkurenční zařízení. Wifi systém od Creativu. Měli jste dispozici masivní dálkové ovládání s LCD displejem, zobrazujícím ID3 tagy a playlist. Bohužel už se neprodává a Logitech WMS tak nemá konkurenci. Slyšel jsem ještě o podobném přístroji tuším od SMC, bližší info se mě zjistit nepodařilo.

  Chcete-li nahradit elegantně kabely, není problém, Logitech WMS vás uspokojí plně. Nic víc ale nečekejte. Přístroj může být váš za přibližně 3100,-  Kč i s DPH, což není málo. Kabely za sto korun vykonají službu stejnou. Ale ne tak elegantně.

   

  Informace o článku:

  Článek: Logitech Wireless Music System for PC - recenze
  Autor:   Karel Fuksa
  Vydáno dne 10. 08. 2006
  Počet přečtení: 12814
  Informační e-mail Vytisknout článek Přidat článek do oblíbených


  Komentáře:


  Fatal error: Maximum execution time of 5 seconds exceeded in /domains1/nh228300/public/www_root/mag/comment2.php on line 17